Euro
10.2709
0.01%
Dolar
8.4554
-0.55%
Altın
501.15
0.37%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
401.689
-4.05%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Kırkpınar sevdalıları geceleri Selimiye Camii'nde

  654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni izlemek için Edirne'ye gelen güreş severler, geceyi Selimiye Camii'nin avlusunda geçirdi.
  • 25.07.2015 - 10:11
  Kırkpınar sevdalıları geceleri Selimiye Camii'nde

  Kırkpınar sevdalıları geceleri Selimiye Camii nde #1

  Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin izlemek için ülkenin çeşitli bölgelerinden gelen güreş severler, kimi maddi imkansızlıklar kimisi de camii sevdası yüzünden geceyi Selimiye Camii avlusunda geçiriyor.

  BİRÇOK NEDENDEN DOLAYI DIŞARDA KALDILAR

  Güreş sevdalıları, Sarayiçi Er Meydanı’ndaki güreşleri yerinde izlemek için Türkiye'nin farklı illerinden Edirne'nin yolunu tutuyor. Ekonomik imkanların yetersizliği, konaklama tesislerinin yetersizliği gibi birçok nedenden dolayı geceyi dışarıda geçirmek zorunda kalıyor.

  Kırkpınar sevdalıları geceleri Selimiye Camii nde #2

  Kırkpınar sevdalıları geceleri Selimiye Camii'nde VİDEO

  GECEYİ CAMİ AVLUSUNDA VE ÇEVRESİNDE GEÇİRDİLER

  Birçok güreş sever, açık havada konaklamak için Selimiye Camii'nin etrafını tercih ediyor. Selimiye Camii avlusunu ve çevresinin dolduran çok sayıda güreş tutkunu geceyi kurdukları çadırlarda ya da battaniye üstünde geçiriyor.

  Kırkpınar sevdalıları geceleri Selimiye Camii nde #3

  Türkiye’nin çeşitli kentlerinden yıllardır tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için Edirne’ye gelen güreş tutkunları, hem maddi imkansızlıklar hem de Selimiye sevgisinden dolayı geceyi cami avlusunda ve çevresinde geçirdiklerini söyledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir