Kısıtlamadan muaf olan turistler Sultanahmet'i gezdi
DHA

Türkiye genelinde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında Sultanahmet Camii'ni ziyaret eden turistler gönüllerince gezip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sultanahmet Meydanı ve çevresinde turist kafilelerinin oluşturduğu yoğunluk dikkat çekerken, bazı turistlerin de maske takmadığı görüldü.

"İSTANBUL'U GEZMEK İÇİN EN İYİ ZAMAN"

Sultanahmet Camii'ni ziyaret eden turistlerden Skibina Anastasiya, sokağa çıkma yasakları sebebiyle kalabalık olmadığından İstanbul'u tercih ettiklerini belirterek, "Rusya şu an çok soğuk ama burada hava çok iyi. Bu yüzden İstanbul'u tercih ettik. Bunun yanısıra İstanbul'un dünyanın merkezi olduğunu düşünüyoruz. Tarihi zengin bir şehir. Pandemiden dolayı burası daha güvenilir, yasaklar sebebiyle de sokaklar ve meydanlarda az kişi var. İstanbul'u gezmek için en iyi zaman diyebilirim. Zaten bu sebeple İstanbul'u tercih ettik." dedi.

Sultanahmet turistlere kaldı VİDEO

Sultanahmet turistlere kaldı -2

"BELKİ DE HAYATIMIZIN EN ŞANSLI GÜNLERİNİ YAŞIYORUZ"

Bu haliyle İstanbul'u bir daha gezemeyeceklerini belirten Rus turist Martianov Dmitrii, "Belki de hayatımızın en şanslı günlerini yaşıyoruz. Özellikle sessiz sakin bir gezi isteyenler için şu an İstanbul'un tam zamanı. Herkese tavsiye ederim." diye konuştu.

Sultanahmet turistlere kaldı -4

"TURİSTLER KESTANEYİ SEVDİ"

Sultanahmet Meydanı'nında kestane satan Ali Cumaoğlu turistlerin kestaneyi sevdiğini belirterek, "Çok şükür idare ediyoruz. Turistler sayesinde işlerimiz iyi. Ekmek paramız çıkıyor, kestane için geliyorlar. 'Deneyelim' diyorlar, birkaç tane veriyoruz hoşuna giden alıyor. Yüzde 80'inin hoşuna gidiyor. Sokağa çıkma yasağından çok etkilenmedik. Çok şükür turistlerimiz var iş yapıyoruz." dedi.

Sultanahmet turistlere kaldı -1

Sultanahmet turistlere kaldı -3

Sultanahmet turistlere kaldı -5

Sultanahmet turist

Sultanahmet turist

Sultanahmet turist