Petrol
112.9
1.73%
Euro
17.6225
0.55%
Dolar
16.6421
0.70%
Altın
976.27
0.77%
Borsa
2557
1.10%
Bitcoin
351.889
-2.27%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C
  Kocaeli'de hasta yakını, güvenlik görevlisi ve doktora saldırdı

  Kocaeli'de hasta yakını, güvenlik görevlisi ve doktora saldırdı

  Kocaeli Körfez'de tedavi için eşi ile birlikte özel bir hastaneye giden şahıs, tedavisinin sonrasında yakınlarını alarak geldiği hastanede kendisini uyaran güvenlik görevlisi ile doktoru darbetti.
  • İHA
  • 18.08.2020 - 15:14
  • Güncelleme : 18.08.2020 - 15:14

  Kocaeli'nin Körfez ilçesinde Körfez Marmara Hastanesi’nde meydana gelen olayda, edinilen bilgiye göre S.Y. adlı şahıs, tedavi olmak için eşi ile birlikte özel hastaneye geldi.

  İçeriye girmek istediği sırada hastane güvenlik görevlisi Ali Terzioğlu, S.Y.’yi pandemi tedbirleri gereği hastaneye refakatçi almadıkları yönünde uyararak, içeriye tek girmesi gerektiğini söyledi.

  3 SAAT SONRA YAKINLARIYLA GELEREK SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SALDIRDI

  Dışarı çıkan S.Y. ağabeyi ile eve giderek yanına aldığı 4 kişi ile hastane geri geldi. Hastanenin içine giren şahıs, hastane önündeki panolardan söktükleri demirler ile güvenlik görevlisi Ali Terzioğlu ve Başhekim Op. Dr. Ufuk Şenel’e saldırdı. Saldırganlara karşı koyan güvenlik görevlisi ve doktor aldıkları darbeler ile yaralandı. Saldırı sonucunda burnu kırılan Op. Dr. Ufuk Şenel’in 3 gün, omuzu çıkan ve vücudunda darp izleri oluşan güvenlik görevlisi Terzioğlu ise 20 gün iş göremez raporu aldı.

  Kocaeli'de doktorlara saldırı- İZLE

  VİRÜS ÖNLEMLERİ KONUSUNDA UYARI YAPINCA DARBETTİLER

  Olayın ardından burnunda kırıklar oluşan Op. Dr. Ufuk Şenel ve tüm hastane personeli, hastane önünde toplanarak saldırıyı protesto etti. Yapılan saldırıyı anlatan Şenel, “Dün sabah saatlerinde bir hastamız, eşi ile birlikte muayene olmak için hastanemize geliyor. Covid-19 önlemleri, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun önerileri dahilinde hastanemizde hasta yakınlarını yanlarına almayıp, hastane personelleri olarak biz yardım etmekteyiz. Bu kuralı güvenlik görevlimiz hasta yakınına iletiyor. Ama hasta yakını bunu kabul etmek istemiyor ve bir şekilde hastaneye giriyor. Biz de doktor arkadaşlarımızla süreci hızlandırıp hastayı hızlıca göndermek istiyoruz. Hasta işini bitirdikten sonra bir şekilde tehdit ederek hastanemizden ayrılıyor. Yaklaşık 2-3 saat sonra yanına 5-6 kişi alarak topluca hastaneden içeriye dalıp güvenlik görevlimize metal sopalarla saldırıyorlar. Ve Ali Bey'in omzunun çıkmasına sebep oluyorlar.” dedi.

  Kocaeli de hasta yakını, güvenlik görevlisi ve doktora saldırdı #1

  DOKTOR 3, GÜVENLİK GÖREVLİSİ 20 GÜN RAPOR ALDI

  Saldırı sonrasında beyaz kod ilan ettiklerini belirten Şenel, “Beyaz kod ekibi olarak Sinan Bey ve ben olay yerine geldiğimizde şahıslar taşkınlıklarına devam ediyorlardı. Dışarıya aldık onları acil servisin girişinin tıkanmaması için ama taşkınlıklarını sürdürdüler. Ve bize tekrar saldırdıklarında şahıslardan bir tanesi benim burnuma ve çeşitli yerlerime darbede bulunarak burnumun kırılmasına sebep oldu. Güvenlik görevlimizin omzu çıkık, ameliyata aldık anestezi ile omuzu tedavi edildi. 20 gün kadar raporlu” diye konuştu.

  Kocaeli de hasta yakını, güvenlik görevlisi ve doktora saldırdı #2

  HASTANE DEMİRLERİNİ SÖKEREK VURDULAR

  Saldırganların hastane girişindeki demir korkulukları yerinden sökerek kendilerini darbettiğini anlatan Op. Dr. Şenel , “Daha sonra öğrendiğimiz kardeşlerini toplayıp organize bir şekilde geliyorlar. Hastanemizin girişindeki metal koruma demirlerini sökerek güvenlik görevlisine saldırıyorlar. Daha sonra da kalabalık bir şekilde bize dışarda saldırdılar. Güvenlik kameralarında da mevcut görüntüler. Bunları da gerekli adli birimlere ilettik biz. Şahıslar gözaltına alındı, kararları bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

  Kocaeli de hasta yakını, güvenlik görevlisi ve doktora saldırdı #3

  TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARI ADINA EYLEM YAPILDI

  Bu tür saldırıların sağlık çalışanlarının çalışma şevkini kırdığını ifade eden Şenel, “Pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığı öncülüğünde ciddi bir mücadele veriliyor. Bize halkımızın ve tüm kurumların yardım etmesini beklerken, böyle bizlerin çalışma şevkini kıran olayları tabii ki kınamak istiyoruz. Bu olaylarla da karşılaşmak istemiyoruz. Tüm sağlık çalışanları adına bu eylemi yapıyoruz. Yoksa bugün ben yarın başka bir arkadaşım veya başka bir sağlık memurumuz bu olaylarla karşı karşıya kaldığında biz aynı üzüntü ile karşılaşacağız.” ifadelerini kullandı.

  Kocaeli de hasta yakını, güvenlik görevlisi ve doktora saldırdı #4

  SALDIRGANLAR GÖZALTINA ALINIP ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

  Öte yandan olayın ardından saldırganlardan S.Y. ve ağabeyi gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Olayla ilgili 1 kişi ise aranıyor. Olaydan büyük üzüntü duyan Körfez esnafları ise yaptırdıkları çiçekle, hastane yönetimine geçmiş olsun dileklerini iletti.

  Kocaeli de hasta yakını, güvenlik görevlisi ve doktora saldırdı #5

  Kocaeli de hasta yakını, güvenlik görevlisi ve doktora saldırdı #6

  Kocaeli de hasta yakını, güvenlik görevlisi ve doktora saldırdı #7

  Kocaeli de hasta yakını, güvenlik görevlisi ve doktora saldırdı #8


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir