İHA

Kocaeli'de yaşanılan ve kısa sürede büyük tepki toplayan olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

İzmit ilçesi Tavşantepe Mahallesi'nde yapılan yol çalışması sırasında Büyükşehir ve İzmit Belediyesi ekipleri arasında 'yetki alanı' nedeniyle çıkan tartışmada AK Partili meclis üyesi İbrahim Efe, kendini yere attı.

İbrahim Efe'ye İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile yanında bulunanlar, "Kendini yere atıyorsun, numara yapma." diye tepki gösterdi.

"Saldırıyorlar, polis" diye bağırdı

Kendisine saldırıldığını söyleyen İbrahim Efe, "Saldırıyorlar, polis" diye bağırmaya başladı.

Olay sonrası tepkilerin hedefi olan İbrahim Efe, hesabından yazılı açıklama yaptı.

"Öfkeme yenik düştüm, kontrolümü kaybettim, özür diliyorum"

Öfkesine yenik düştüğünü belirten Efe, şunları söyledi:

Doğup büyüdüğüm mahallem Tavşantepe başta olmak üzere, şehrimize hizmet etmek için çocuk denecek yaşlarda siyasetin içine girdim. Benden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen komşularım, dostlarım, arkadaşlarım sayesinde önce mahallemde muhtar olarak bu yüce duyguyu yaşamayı Rabbim bana nasip etti.

Çok şükür ki şimdi de İzmit Belediye Meclis Üyesi olarak milletimize hizmet etmek nasip oldu. Bu yeni görevimin verdiği sorumlulukla ve aynı zamanda mahallemin hemen yanı başındaki bir talep ve ihtiyaç olarak Kocaeli Şehir Hastanesi'ne yaya geçişi yapılması için farklı kurumlarla temas halindeydim. Bu sabah İzmit Belediyesi ekiplerinin olay yerinde engel çıkardığı şeklinde haberi aldığımda öfkeme yenik düştüm, kontrolümü kaybettim.

Ailemi, dostlarımı, dava arkadaşlarımı ve bizlere güvenen herkesi hayal kırıklığına uğratan görüntülerin yaşanmasına neden oldum. Çok üzgünüm. Yaşadığım üzüntüyü ifade edecek kelime bulamıyorum. Özellikle bana çok güvenen ve desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen ailem ve dostlarım başta olmak üzere, değerli dava arkadaşlarımdan, il ve ilçe başkanlarımdan, belediye başkanlarımdan, çok kıymetli hemşehrilerimden hiçbir mazerete sığınmadan özür diliyorum.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)