Euro
15.4991
-0.33%
Dolar
13.6768
-0.08%
Altın
783.7
-0.14%
Borsa
2.005
1.19%
Bitcoin
705.583
0.39%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  KPSS’ye geç kalanlar yine kapılarda ağladı

  Bazı adaylar saat 10.00’dan önce gelmedikleri, bazıları da istenen kimlik belgelerini getirmedikleri için sınav binalarına alınmadı.
  • DHA
  • 22.11.2020 - 12:25
  KPSS’ye geç kalanlar yine kapılarda ağladı

  Kamu Personel Seçme Sınavı Ortaöğretim (2020-KPSS Ortaöğretim) bugün 81 ilde gerçekleştirildi.

  Saat 10.15'te başlayan sınavda adaylara 120 sorudan oluşan "Genel Yetenek" ve "Genel Kültür" testleri uygulandı.

  Adaylara 130 dakika süre verildi. Her sene olduğu gibi yine sınava geç kalanlar, kapılarda ağladı, girmek için yalvardı.

  GEÇ KALANLAR, KİMLİK GETİRMEYENLER…

  İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsünde de sınava girecek adaylar aileleriyle birlikte kampüs girişine geldi.

  Sınav evraklarını gösteren adaylar buradan sınava girecekleri fakültelere doğru gitti. Bazı adaylar sınava erken gelirken bazı adaylar geç kaldığı için sınav binalarına alınmadı.

  Sınava, kimlik belgesi yerine ile sürücü belgeleriyle gelen iki adayı polis ekipleri araçlarına alarak evlerine götürdü. Ancak saatin 10.00’ı geçmesinden dolayı adaylar sınava girecekleri binalara alınmadı.

  KPSS’ye geç kalanlar yine kapılarda ağladı #1

  EHLİYETLE SINAVA GELDİĞİ İÇİN BİNAYA ALINMADI

  Kızını sınava getiren Özlem Akbaş, “Yakın yerde oturuyoruz. Otobüsle rahatlıkla geldik. Kızım biraz tezcanlı ‘Anne geç kaldık’ diye. Allah’a şükür geç kalmadık.” İfadelerini kullandı.

  Nuray Ertek ise, “Çocuğum ehliyeti ile geldiği için sınava kabul etmediler. Polis her zamanki gibi yardımımıza yetişti. Onu kaymakamlığa götürüp yetiştirecek inşallah.” şeklinde konuştu.

  Sınava ehliyetle geldiği için alınmadığını belirten Renas Şen, “Sınava almadılar. Her sene sınava ehliyetle giriyorum. Üzerinde T. C. Kimlik numaram ve resmim var. Ama yaptıkları muamele bu. Bir sene boyunca çalışıyorsun sırf şundan dolayı almıyorlar. Ben bunu bakkaldan almıyorum, bunu esnaf satmıyor. Polis yardımcı oldu, Allah razı olsun. Evimize kadar götürdü, bulamadık. Geri getirdi. Saat 10.00’dan sonra kapattılar. Giremeyenler var. Kapıda ağlayanlar oldu. Çocuğun birisi vaktinde geldi. Kol saatinden dolayı giremedi. Çıktı tekrar geldi, kapıyı kapatmışlar. ÖSYM yetkilileri hiçbir şekilde almadılar.” dedi.

  KPSS’ye geç kalanlar yine kapılarda ağladı #2

  SINAVA TAKILARIYLA ALINMADI

  Avcılar’daki Sabancı 50’nci Yıl Anadolu Lisesi’ne zamanında gelerek binaya giren 2 aday salondaki kimlik kontrolleri sırasında içeriye nüfus cüzdanı yerine sürücü belgesi ile geldi.

  Yanlarında başka kimlik bulunmayan adaylar sınava giremedi.

  Genç bir aday uyarıya rağmen binaya üzerinde takı ve saati ile girerken görevlilerin uyarısı üzerine binadan çıkarıldı. Aday, kapının önünde bekleyen annesine takılarını verdi.

  KPSS’ye geç kalanlar yine kapılarda ağladı #3

  5 ADAY GEÇ KALDI

  Hemen bitişikteki Abdulkadir Uztürk Ortaokulu’nun kapıları da saat 10.00’da kapatıldı.

  Ancak, saat 10.05’te gelen iki aday ile daha sonra gelen 3 aday okulun dış kapısından içeri giremedi. Görevlilere sınava giriş kağıdında sınavın başlangıç saatinin 10.15 olduğunu, bu saatten önce geldiklerini belirterek içeri alınmalarını söyleyen adaylar binaya giriş saatinin çok küçük yazıldığını bu nedenle gözlerine çarpmadığını savundu.

  Sınava alınmayan bir aday ise gece vardiyasından çıkıp geldiği için saat 10.00’dan önce buraya ulaşamadığını söyledi.

  KPSS’ye geç kalanlar yine kapılarda ağladı #4

  KPSS’ye geç kalanlar yine kapılarda ağladı #5

  KPSS’ye geç kalanlar yine kapılarda ağladı #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir