Euro
10.8554
0.27%
Dolar
9.3338
0.42%
Altın
533.29
0.88%
Borsa
1.429
-0.05%
Bitcoin
597.720
3.41%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C
  Kürt siyaseti suskunlara oynuyor

  Kürt siyaseti suskunlara oynuyor

  Seçimde barajı geçmesiyle yıldızı parlayan HDP'de sessizlik hakim.
  • 15.06.2015 - 13:00

  Kürt siyaseti suskunlara oynuyor #1

  7 Haziran seçimlerine hazırlanırken medyanın bir bölümü tarafından en çok parlatılan partisi HDP olmuştu. Ardından başarı gelmiş ve Kürtlerin yanı sıra bazı beyaz Türklerin de oy vermesiyle %13 ile barajı aşmıştı.

  HDP YÖNETİMİ SUSKUNLUĞA BÜRÜNDÜ

  Seçim sonuçlarının doğal sonucu olarak bütün gözler HDP ve onun yöneticilerindeydi. Demirtaş, hemen her fırsatta demeç veriyor; Davutoğlu ve Erdoğan'ı hedef tahtasına oturtuyordu. Demirtaş ve HDP'nin yıldızının parladığı günlerde Kandil'den ardı ardına 2 açıklama birden geldi, HDP grubu suskunluğa büründü.

  KANDİL: SİLAH BIRAKMAYA APO KARAR VEREMEZ

  Kandil'den yapılan açıklamada, "Türkiye'nin demokratikleşmesini ve Kürt sorununun çözümünü isteyen çok farklı kesimler ve bireyler HDP içinde yer almaktadır. Dolayısıyla böyle bir çağrıyı HDP yapamayacağı gibi, mevcut İmralı koşullarında bulunan önder Apo’nun da yapması mümkün değildir" denildi.

  DEMİRTAŞ'A EMANET OY AYARI

  Ardından Selahattin Demirtaş'ın "HDP'ye verilmiş emanet oyların farkındayız" sözlerinin hemen ardından PKK yöneticisi Mustafa Karasu Demirtaş'ı düzelterek "Emanet oy yok, hepsi HDP'nindir" dedi.

  Tüm bu yaşananların ardından, yani Kandil'in HDP'ye sürekli ayar vermesinin ardından HDP yönetimi sessizliğe gömüldü.

  ANKARA DIŞINDALAR, TÜSİAD'LA GÖRÜŞEMEYECEKELER

  Bu arada TÜSİAD, AK Parti, CHP ve MHP liderleri ile 16-17 Haziran tarihlerinde görüşeceğini duyururken, aynı açıklamada HDP Eş Genel Başkanlarının Ankara dışında olmaları nedeniyle HDP ziyaretinin ileri bir tarihte gerçekleştirilmesinin planlandığı daifade edildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir