Petrol
87.99
0.25%
Euro
18.061
0.23%
Dolar
18.5279
0.05%
Altın
987.52
0.00%
Borsa
3198
-2.07%
Bitcoin
364.856
2.23%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Kuzey Marmara Otoyolu tamamlandı

  Kuzey Marmara Otoyolu tamamlandı

  Son etaba gelinen Kuzey Marmara Otoyolu'nun 7'nci kısmı olan Habipler ve Hasdal kavşakları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açıldı. Otoyol'daki ekolojik tüneller, köprüler dikkat çekti.
  • AA
  • 21.05.2021 - 12:10
  • Güncelleme : 21.05.2021 - 12:52

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğünce inşa edilen Kuzey Marmara Otoyolu'nun açılışı, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

  İstanbul'dan çevre illere ve diğer bölgelere ulaşımı kolaylaştıran Kuzey Marmara Otoyolu Projesi,  kentin batısındaki Kınalı mevkisinden başlayıp, Kocaeli ve Sakarya'yı kuzeyden geçerek Sakarya'nın Akyazı ilçesi yakınlarında sonlandı.

  ULAŞIM SORUNLARINA KALICI ÇÖZÜMLER

  Üç ana bölümden oluşan Kuzey Marmara Otoyolu'nun açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'un ulaşım sorununa kalıcı çözümler üretildiğini belirtti.

  Kuzey Marmara Otoyolu tamamlandı #1

  "TÜM BÖLÜMLERİ TAMAMLAMIŞ BULUNUYORUZ"

  Projenin 7'nci kısmı için bir arada olduklarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başakşehir, Kayaşehir gibi yoğun trafiği olan bölgelere kolayca erişimi sağlayacak. Kuzey Marmara Otoyolu'nun tüm bölümlerini tamamlamış bulunuyoruz. Kuzey Marmara Otoyolu'nu Nakkaş Başakşehir kısmıyla büyütüp, 443 kilometreye çıkarıyoruz." dedi.

  Kuzey Marmara Otoyolu tamamlandı VİDEO

  Kuzey Marmara Otoyolu tamamlandı #2

  KUZEY MARMARA OTOYOLU'NDA ÇEVRECİ UYGULAMA: EKOLOJİK KÖPRÜ

  Bugün son etabı da tamamlanarak hizmete açılan Kuzey Marmara Otoyolu'ndaki ekolojik köprüler de dikkat çekti.

  Yaban hayatının etkilenmemesi ve tilki, domuz, karaca gibi bölgede bulunma ihtimali olan hayvanların doğal yaşamlarını sürdürebilmeleri için oluşturulan ekolojik köprüler, Kuzey Marmara Otoyolu'nun doğa dostu inşasını da ortaya koydu.

  Kuzey Marmara Otoyolu tamamlandı #3

  Kuzey Marmara Otoyolu tamamlandı #4

  Kuzey Marmara Otoyolu tamamlandı #5

  ZAMANDAN VE AKARYAKITTAN TASARRUF SAĞLIYOR

  Yıllık toplam 2 milyar 480 milyon lira tasarruf sağlayan Kuzey Marmara Otoyolu, TEM'deki trafik yoğunluğunu da azaltmasının yanında, akaryakıttan da 830 milyon liralık tutumu beraberinde getiriyor.

  Kuzey Marmara Otoyolu tamamlandı #6

  Kuzey Marmara Otoyolu tamamlandı #7

  Kuzey Marmara Otoyolu tamamlandı #8


  Görüş Bildir