Euro
9.0015
0.29%
Dolar
7.3962
0.38%
Altın
442.65
-0.12%
Borsa
1.552
0%
Bitcoin
234.515
-9.87%
9ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 9 C

  Lukaşenko: Kimin aklına gelirdi ABD'nin böyle olacağı

  Belarus lideri Lukaşenko, mevcut ABD Başkanı Trump'ın destekçilerinin Kongre binasını basmasını değerlendirdi.
  • Haber Merkezi
  • 08.01.2021 - 02:53
  • Güncelleme : 08.01.2021 - 08:22
  Lukaşenko: Kimin aklına gelirdi ABD'nin böyle olacağı

  Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Ortodoks Hıristiyanların kutladığı Noel nedeniyle ziyaret ettiği bir kilisede, ABD'nin başkenti Washington'da Kongre binasında yaşanan olaylara ilişkin açıklamalarda bulundu.

  "DEMOKRASİNİN BEŞİĞİNDE BUNLARIN OLACAĞI KİMİN AKLINA GELİRDİ"

  Lukaşenko, açıklamasında "Onların kendilerini konumlandırdığı gibi küresel demokrasi beşiğinde, Kongre binasına hücum olacağı kimin aklına gelebilirdi? Kim düşünebilirdi? Kimse. Gerçi bu konuda Trump haklı. Ama yine de bu olay kötü bir şey. Saldırı düzenlenmesi, insanların ölmesi kötü" ifadelerini kullandı.

  Trump destekçileri, ABD Kongre binasının kapısını kırarak içeri girdi İZLE

  "KÜÇÜK MİNSK GRUBUNUN BU MABEDİ YIKMASINA İZİN VEREMEM"

  Bu bağlamda, Belarus'ta de herkesin 'kendine gelmesi ve sakin olması' gerektiğini dile getiren Lukaşenko, kilisede toplananlara hitaben şunları söyledi:

  "Bunu burada bulunan bizlere söylemiyorum. Günümüzde her hafta sonu Minsk sokaklarına inen o küçük gruba söylüyorum. Sizleri uyarmıştım, (protestocuların) sokakları dolaşmaları kötü, mahallelerin içlerine girmeleri daha da kötü, evlerinize girdiklerine dayanılmaz olacak.

  Buna izin veremeyiz. Bu yüzden sizlerden istediğim tek şey, beni anlamanız ve hemen kınamamanız. Ben barışçıl insanım, ama birilerin buraya gelerek açık bir şekilde bu mabedi yıkmasına izin veremem."

  Lukaşenko: Kimin aklına gelirdi ABD nin böyle olacağı #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir