İHA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Belçika'ya göçünün 60. Yılı” çerçevesinde düzenlenen etkinliklere katılmak üzere başkent Brüksel'e gitti.

Göktaş, Brüksel'de Schaerbeek ilçesinde Türk nüfusun yoğun olarak yaşadığı mahallede vatandaşları ziyaret etti.

Bakan Göktaş, Brüksel’de ziyaret ettiği Türk mahallesinde vatandaşların ve Türklere ait işletmelerdekilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Ailesine ait markette tekrar kasaya geçti

Göktaş, burada lise ve üniversite dönemlerinde çalıştığı aile marketinde 24 sene sonra yeniden kasaya geçti.

Marketi şimdi dayısının çalıştırdığını ifade eden Göktaş'ın markete girdiğinde ilk sözü "Değiştirmişsiniz burayı. Kasa, eski kasa değil." oldu.

"Hafta sonu olduğunda burada çalışıyordum"

Göktaş kasa başında yaptığı açıklamada, liseye gittiği dönemde ailesinin bu marketi devraldığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

1998 yıllarıydı, annem kardeşime hamileydi. Hafta sonu olduğunda burada çalışıyor, aileme destek oluyordum. Burası bizim için bir okul gibiydi.

"Üniversiteyi bitirene kadar da cumartesi ve pazar burada çalıştım"

24 sene sonra tekrar kasaya geçmenin kendisini duygulandırdığını, geçmişe götürdüğünü anlatan Bakan Göktaş, şöyle konuştu:

Vatandaşlarla sohbet ederek, görüşerek, onları dinleyerek bir bakıma siyaseti burada öğrendim. Üniversiteyi bitirene kadar da cumartesi ve pazar burada çalışmaya devam ettim. Burası benim için çok kıymetli, buralara gelmemde önemli bir adım oldu.

Vatandaşlarla buluştu

Mahallede bulunan Fatih Camisi'nin lokalinde vatandaşlarla buluşan Göktaş, burada yaptığı konuşmada doğup büyüdüğü kentte bulunmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

"Sizlerin bir kızı, kardeşi olarak her zaman gönlüm sizlerle olacak"

Göktaş, Brüksel'deki Türk toplumu ile gönül bağının her zaman devam ettiğini vurgulayarak, şunu belirtti: "Bugüne kadar bize verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Sizlerin bir kızı, kardeşi olarak her zaman gönlüm sizlerle olacak." ifadelerini kullandı.

Gurbetçilere Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın selamını iletti

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Belçika'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a güçlü destek çıktığını hatırlatan Göktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da selamını getirdiğini belirtti.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)