Euro
15.5502
2.19%
Dolar
13.7114
1.64%
Altın
785.08
1.38%
Borsa
2.005
1.19%
Bitcoin
706.425
-1.61%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Malatya'da koronavirüse karşı kendilerini bal arılarına ısırttırıyorlar

  Binlerce kişinin ölümüne neden olan koronavirüse karşı bal arılarının faydalı olduğunu öne süren bazı Malatyalılar için uzmanlar bilimsel bir çalışma olmadığını, dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor.
  • DHA
  • 23.01.2021 - 14:07
  • Güncelleme : 23.01.2021 - 15:28
  Malatya'da koronavirüse karşı kendilerini bal arılarına ısırttırıyorlar

  Malatya'da bazı vatandaşlar, koronavirüse karşı bağışıklığı güçlendirdiği düşüncesiyle kendilerini bal arılarına ısırtıyor.

  Arının iğnesinin vücuduna girmesiyle koronavirüse karşı bağışıklığının güçlendiğini öne süren bu kişiler, periyodik şekilde bunu uyguluyor.

  Bu yönde kendilerine gelen talepleri geri çevirmediklerini belirten arıcılar, arı ısırmasının birçok rahatsızlığa faydalı olduğunu öne sürüyor.

  “ARILAR AĞRILARIMI KESTİ”

  8 yıldır arıcılık yapan Cahit Aslan (52), çevresinden taleplerin geldiğini belirterek, "Benim romatizma ağrılarım vardı, arılara 5- 6 yıldır kendimi ısırtıyorum ve bundan faydalandım. Dizlerimde, kollarımda, omuzlarımda aşırı derecede ağrı ve sızı oluyordu, havalar da soğuduğunda ağrılarım çok fazla artıyordu ve arılar ağrılarımı kesti. Koronavirüse de iyi geldiği söyleniyor. Çevremdeki arkadaşlardan talepler var. Vatandaşlar randevu alarak gelip kendilerini benim yardımımla arılara ısırtıyor. Bazı vatandaşların arılara alerjisi olabilir, herkese iyi gelmeyebilir. Ben karışmıyorum o boyutuna, ancak bana faydalı olduğunu söylüyorum." diye konuştu.

  Malatya da koronavirüse karşı kendilerini bal arılarına ısırttırıyorlar #1

  ÜCRET ALMIYOR

  Yanına gelen kişilere, kollarını açtıran ve küçük bir kafesten çıkardığı arıların iğnesini batırmasını sağlayan Cahit Arslan, bu işlemden ücret almadığını ifade etti.

  Malatya'da koronavirüse karşı kendilerini bal arılarına ısırttırıyorlar VİDEO

  ÖLÜMLERE NEDEN OLABİLİR

  Uzmanlar ise uygulamadan kaçınılması gerektiğini, bu yönde bilimsel bir çalışma olmadığını belirterek, arı sokmasının ölümlere yol açabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

  Malatya da koronavirüse karşı kendilerini bal arılarına ısırttırıyorlar #2

  Malatya da koronavirüse karşı kendilerini bal arılarına ısırttırıyorlar #3

  Malatya da koronavirüse karşı kendilerini bal arılarına ısırttırıyorlar #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir