Euro
15.3314
0.09%
Dolar
13.5220
-0.05%
Altın
788.9890
-0.06%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
579.943
1.04%
2ºC
İstanbul
Hafif kar 2 C
  Mardin Nusaybin'de PKK'nın bombaları imha ediliyor

  Mardin Nusaybin'de PKK'nın bombaları imha ediliyor

  PKK mensuplarına yönelik başlatılan operasyon kapsamında, ilçede tuzaklanan el yapımı patlayıcılar tek tek imha ediliyor.
  • Haber Merkezi
  • 05.04.2016 - 10:28

  Mardin'in Nusaybin ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından, teröristlerin yakalanması, tuzaklanan patlayıcıların imhası, açılan çukurların kapatılması ve kurulan barikatların kaldırılması için Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca 14 Mart'ta başlatılan müşterek operasyon devam ediyor.

  Mardin Nusaybin de PKK nın bombaları imha ediliyor #1

  BOMBA İMHA UZMANLARI DÜZENEKLERİ İMHA EDİYOR

  Özellikle Fırat, Dicle, Abdülkadirpaşa, Zeynelabidin mahallelerinde yoğunlaşan çalışmalarda bomba imha uzmanları, evlere ve sokaklara tuzaklanan patlayıcıların yerlerini önce büyük bir titizlilikle belirliyor, ardından da düzeneği güvenli bir şekilde imha ediyor.

  Mardin Nusaybin de PKK nın bombaları imha ediliyor #2

  O AN

  Bomba imha uzmanlarının, inşaat halindeki bir binada duvara monte edilmiş patlayıcı tespit ederek imha ediş anı görüntülendi.

  Mardin Nusaybin'de PKK'nın bombaları imha ediliyor VİDEO

  Mardin Nusaybin de PKK nın bombaları imha ediliyor #3

  Bölgeye zırhlı araçlarla giden bomba imha uzmanları, alınan çevre güvenliğinin ardından duvarın içinden geçen kabloyu kontrollü bir şekilde kesiyor. Ardından bölgenin boşaltılmasıyla el yapımı patlayıcı imha ediliyor.

  Mardin Nusaybin de PKK nın bombaları imha ediliyor #4


  Görüş Bildir