Petrol
113.9
2.63%
Euro
17.5363
-0.10%
Dolar
16.6316
-0.30%
Altın
974.47
0.58%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
342.629
-2.26%
24ºC
İstanbul
Bulutlu 24 C

  MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? MEB 8. faz tablet dağıtımı ne zaman?

  Milli Eğitim Bakanlığın'nın uzaktan eğitime tablet desteğinde 8'inci faz dağıtımlarının ayrıntıları belli oldu. Peki MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir? İşte detaylar..
  • Haber Merkezi
  • 22.02.2021 - 09:33
  MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? MEB 8. faz tablet dağıtımı ne zaman?

  Koronavirüs nedeniyle aylardır uzaktan eğitim gören çocukların derslerden geri kalmaması adına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan tablet dağıtımı çalışması tüm hızıyla sürüyor.

  500 bin tablet bilgisayar dağıtımının devam ettiğini bildiren Bakan Ziya Selçuk 8. faz çalışmalarına başlandığını bildirdi.

  Bakanlıktan yapılan açıklamada, 25 GB aylık internet paketine sahip 67 bin 620 tablet bilgisayarın, hafta sonuna kadar, Adana, Ağrı, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kütahya, Manisa, Muğla, Trabzon, Şanlıurfa ve Van'daki öğrencilere teslim edileceği belirtildi.

  Daha önce çok sayıda ilimizde yapılan dağıtım sonrası 8. faz için dağıtım için araştırma yapılıyor. İşte MEB ücretsiz tablet dağıtımı hakkında bilgiler..

  MEB ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Tablet desteğinden faydalanmak isteyen öğrenciler, başvuru detayları ve şartlarına dair araştırmalarını sürdürüyor.

  Ancak Milli Eğitim Bakanlığı'nın gerçekleştireceği tablet dağıtımı için herhangi bir başvuru yapılması gerekmiyor. Bakanlık, ihtiyacı olan öğrencileri saptayıp dağıtımı gerçekleştiriyor.

  Ziya Selçuk, konuya ilişkin "İhtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu gibi kriterler belirledik." dedi.

  Milli Eğitim Bakanlığının uzaktan eğitim öğrencilerinden bilgisayar ihtiyacı olanlar için bir çalışma yürüttüğünü belirten Erdoğan, “İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz bir süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren bu tabletleri öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı olarak dağıtmaya başlıyoruz. Ülkemizin internet alt yapısını da bu ihtiyaca uygun seviyeye çıkartmak için ayrı bir çalışmayı Ulaştırma Bakanlığımız yürütüyor” şeklinde konuştu.

  Bakan Selçuk, ailelerin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi, öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler doğrultusunda resmi veriler üzerinden Bakanlıkça hazırlanan strateji çerçevesinde dağıtımların gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

  MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? MEB 8. faz tablet dağıtımı ne zaman? #1

  8. FAZ ÜCRETSİZ TABLET NE ZAMAN DAĞITILACAK?

  Dağıtımın gerçekleştirildiği illerin yöneticileriyle video konferans yöntemiyle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitimde fırsat adaleti doğrultusunda öğrencilerin uzaktan eğitim sürecindeki tablet bilgisayar gereksinimlerini karşılamayı sürdürdüklerini vurguladı.

  Selçuk, 25 GB aylık internet paketine sahip 67 bin 620 tablet bilgisayarı daha öğrencilere ulaştırdıklarına dikkati çekerek, "Her çocuğumuzun mutluluğu, bizim mutluluğumuzdur. Cihazlara EBA mobil uygulamalarını yükleyen yazılım uzmanlarımızdan bu zor hava koşullarında nakliyesini yapan şoförümüze ve teslimatını gerçekleştiren destek personeline kadar bu sürece emek veren, ter döken herkese yürekten teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

  Bu yeni fazdaki dağıtıma katkıda bulunan Gaziantep'in Şehitkamil, Nurdağı ve Şahinbey belediyeleri, Muğla'nın Yatağan ve Seydikemer belediyeleri ile Trabzon Belediyesine destekleri için teşekkür eden Selçuk, daha çok öğrenciye ulaşmak için hep beraber çaba vermeyi sürdüreceklerini belirtti.

  Yatılı bölge ortaokullarında okuyan öğrenciler için sipariş edilen tablet bilgisayarların tedarik sürecinin tamamlanmak üzere olduğunu aktaran Selçuk, "Yakında hepsi de tablet bilgisayarlarını internetleriyle beraber ellerine alacak ve EBA'nın tüm içeriğine rahatça ulaşacaklar." müjdesini verdi.

  İkinci yarıyılla köy okullarında yüz yüze eğitime başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını bildiren Selçuk, şunları kaydetti:

  "Okullarımız tamamen yüz yüze eğitime geçtiğinde de TRT EBA televizyonları ve EBA platformu eğitim süreçlerini desteklemeye devam edecek. Öğrencilerimizin, bu kanallarla sunduğumuz içeriklerden her daim faydalanmalarını hedefliyoruz. Bu sebeple gereksinimi olan bütün öğrencilerimize ulaşana kadar dağıtımlarımızı sürdüreceğiz."

  MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? MEB 8. faz tablet dağıtımı ne zaman? #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir