Euro
10.1741
0%
Dolar
8.4208
0.02%
Altın
491.88
0.07%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
465.499
-1.32%
14ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 14 C

  Meclis'ten tutanaklı not defteri açıklaması

  TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı, defter yapılan tutanak ve belgelerle ilgili bir açıklama yaptı.
  • 29.01.2015 - 11:58
  Meclis'ten tutanaklı not defteri açıklaması

  TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı, bazı basın ve yayın organlarında "Yolsuzluk Tapeleri ve Gizli Bilgiler Not Defteri Oldu" yönündeki haberler üzerine bir açıklama yaptı.

  "ÇEVRE DOSTU MECLİS" PROJESİ

  Açıklamada, şunlara yer verildi:

  "TBMM'de çevrenin korunması ve gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakılmasına destek olunması amacıyla "Çevre Dostu Meclis" projesi kapsamında bir dizi etkinlik hayata geçirilmiştir. Bunlardan biri de kullanılmış kağıtların bloknot haline getirilmesidir. TBMM Basımevindeki atık kağıtlar bu çerçevede biriktirilmekte ve tekrar kullanılmak üzere bloknot yapılmaktadır.

  Meclis ten tutanaklı not defteri açıklaması #1

  "BELGELERİN GİZLİLİĞİ BULUNMAMAKTADIR"

  Söz konusu habere konu olan belge ve tutanaklar bastırılarak dağıtılan ve TBMM'nin internet sayfasında da yer alan 9/8 esas numaralı Meclis Soruşturma Komisyonu raporunda yer almakta olup herhangi bir gizliliği bulunmamaktadır.

  KOMİSYON RAPORUNDAN ARTAN MÜSVEDDELER

  Nitekim habere ait fotoğraflarda yer alan “S.Sayısı 681ö ibaresi de kullanılan kağıtların komisyon raporundan artan müsveddeler olduğunu açıkça göstermektedir. TBMM'de geri dönüşümü ve tasarrufu teşvik amacıyla başlatılan atık kağıtların bloknot olarak yeniden değerlendirilmesi uygulaması yaklaşık 2 yıldır devam etmektedir.Kamuoyunun bilgisine sunulur."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir