Euro
10.2622
-0.08%
Dolar
8.4524
-0.04%
Altın
501.03
-0.02%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
391.958
-4.27%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Mehmet Metiner: Bunu hiç beklemiyordum

  Yüce Divan oylamasında 'Evet' oyu kullanan AK Partilileri "Partimizden istifa edenler daha şerefliydi" diyerek eleştiren Mehmet Metiner, canlı yayında duygusal anlar yaşadı.
  • 24.01.2015 - 09:44
  Mehmet Metiner: Bunu hiç beklemiyordum

  vergi.jpg

  Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan 'Dinamit' programına konuk olan AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, canlı yayında duygusal anlar yaşadı. Yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına boğulan Metiner "Birilerinin bize haddimizi bildireceğini asla beklemiyordum." dedi.

  Milletvekilleri Şamil Tayyar ve Mehmet Metiner'in AK Parti grubunun dört eski bakanın Yüce Divan oylamalarında fire vermesine ilişkin yaptığı açıklamalar tartışma konusu olurken, Tayyar ve Metiner için AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş 'Hadlerini aştılar' demişti. Metiner, Elitaş'ın bu açıklaması sonrası Beyaz Tv canlı yayınında duygusal anlar yaşarken, artık konuşmama kararı aldığını söyledi.

  Mehmet Metiner: Artık konuşmayacağım - İZLE

  "MAHALLENİN DELİSİ BİZ DEĞİLİZ"

  Yüce Divan oylamalarında AK Parti'nin fire vermesine ilişkin bundan sonra konuşmayacağını söyleyen Metiner "Mahallenin delisi biz değiliz. Biz partimizin ve davamızın emrinde olan insanlarız. Partimizin kamuoyu karşısında polemik konusu edilmesi beni son derece rahatsız eder" dedi.

  "ARTIK KONUŞMAYACAĞIM"

  Bir partilinin kendisine aradığını ve ağladığını ifade eden Metiner "Bugün bir amca beni aradı. Bana ağlayarak dedi ki 'Reise ve size bu yapılmamalıydı.' Ağladı ve ağlarken 'Yazıklar olsun sizi böyle ağlatan insanlara' dedi. Bize yazıklar olsun ki, ibadet aşkıyla bize oy veren bize destek veren insanları hüsrana uğratıyoruz. Ben amcanın ellerinden öpüyorum. Bundan sonra partimin iç meseleleriyle ilgili konuşmayacağım." diye konuştu.

  "BİZİM İHANET ETMEYE HAKKIMIZ YOK"

  Yüreğimizin sesini dinledik. Hasbi davrandık, hata yaptık. Ama göreceksiniz 2015 seçimlerinden sonra bugün söylediklerimizin bin kat daha fazlasını, bize bugün karşı çıkanlar söyleyecek. Ama Anadolu'daki insanlar Ak Parti'nin içinin karıştırılmasından sonra gözyaşı döküyor. Bizim o gözyaşlarına ihanet etmeye hakkımız yok.

  "ASLA BEKLEMİYORDUM"

  Mustafa Elitaş'ın 'Hadlerini aştılar' sözlerine de isim vermeden yanıt veren Metiner, açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi: "Çok rahatsızım. Birilerinin bize haddimizi bildireceğini asla beklemiyordum. Biz davamız söz konusu olduğunda boynumuzu kılıçlar altına alırız. İstifa etmemiz gerekirse, istifa ederiz. Biz haddimizi biliriz. Bundan sonra ne ileri, ne de geri laf ederiz.

  PARALEL ÇAKALLARIN AĞZINA SAKIZ YAPILDI

  Merak etme paralelciler de sevinsinler. Onları sevindiren açıklamalar bizim içimizden geldiği an. Ben davamızın selameti için yüreğime taş basarım. Ama oylamayla birlikte partim ne yazık ki, paralel çakalların ağzına sakız yapıldı. Ben buna üzülürüm.

  AKILLI USLU KONUŞACAĞIZ

  2015 hesabı yapıyorsa, milletvekilliği hesabı yapıyorsam yarına çıkmayayım. Muhalefetin davranışlarını görecektiniz. Yüreğimiz paramparça oldu. Kimseye eyvallah etmedik! Paralel çakallara da eyvallah etmedik. Ama bundan sonra müsterih olsunlar. Herkes gibi akıllı uslu konuşacağız."

  MUSTAFA ELİTAŞ: HADLERİNİ AŞTILAR

  AK Parti Milletvekilleri Şamil Tayyar ve Mehmet Metiner'in firelere ilişkin yaptığı açıklamalar hatırlatılan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş "İki milletvekili arkadaşımız bu konuda açıklama yapmış. Yaptıkları açıklamaların haddini aşan bir açıklama olduğunu ifade ediyorum. Biz hangi milletvekilinin hangi yönde oy kullandığını araştırmayı milletvekillerine milli iradeye saygısızlık olarak görüyoruz. İki arkadaşımızın yaptığı açıklama haddini aşan bir açıklamadır. Ak Parti grubunu bağlayan bir açıklama değildir" şeklinde bir açıklama yapmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir