Petrol
109.1
-2.98%
Euro
17.504
0.67%
Dolar
16.6927
0.33%
Altın
969
-0.41%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
320.228
-5.36%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Mehmetçik yeni kamuflajı giydi

  TSK personeli için tasarlanan yeni tip eğitim kıyafetleri, Türkiye'nin en doğusunda görev yapan Mehmetçik'e ulaştırıldı.
  • DHA
  • 26.01.2021 - 10:20
  • Güncelleme : 26.01.2021 - 11:36
  Mehmetçik yeni kamuflajı giydi

  Her türlü hava ve arazi şartlarında terör örgütüne yönelik mücadele veren Mehmetçik, huzur ve güven ortamının sağlanması için kış faaliyetlerini kararlılıkla sürdürüyor.

  Yerli ve milli imkanları kullanarak terör örgütünü bitirme noktasına getiren Mehmetçik için hazırlanan nanoteknolojik kamuflaj ise ağır kış şartlarında mücadele veren doğu illerindeki askerlere dağıtıldı.

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bulunan 3'üncü Piyade Tümen Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, kar kalınlığının yer yer 1,5 metreyi bulduğu arazi koşullarında görev yapan Mehmetçik de yeni kamuflajlarını giymeye başladı.

  MEHMETÇİK ARAZİDE RAHAT İLERLEYECEK

  Tasarımı 2019'da tamamlanan, tedarik işlemleri ise Milli Savunma Bakanlığınca 2020'de gerçekleştirilen yeni tip ve desen eğitim giysisi, rüzgar ceketi ve yeni tip botları, Mehmetçik'in yaz sıcağında ya da kışın karlı kaplı arazide ilerlemesini kolaylaştıracak.

  Mehmetçik yeni kamuflajı giydi ViDEO

  TSK kamuflaj

  Eğitim kıyafetlerinin ve botların tasarımında; Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli subay, yedek subay, astsubay, yedek astsubay ve yükümlü personel ile Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki Kara Harp Okulu ve Astsubay Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin çok daha ergonomik kıyafetler kullanması amaçlandı.

  TSK kamuflaj

  COĞRAFİ YAPIYA UYGUN YAPILDI

  Malzeme ve dizaynı yapılan yeni tip eğitim elbiselerinin model ve desen seçiminde, Türkiye'nin coğrafi yapısına uygun kamuflaj özellikleri göz önünde tutuldu.

  TSK kamuflaj

  YÜKSEK MUKAVEMETLİ İPLİKTEN ÜRETİLDİ

  Nanoteknolojik üretimle elde edilen kumaşların kullanıldığı yeni tip eğitim kıyafetleri, yüksek mukavemetli ipliklerden imal edildi. Su itici özelliği sahip giysiler, haki renkte, su geçirmez, hava alabilen, tam ortopedik, soğuğa karşı yalıtımlı botlarla tamamlandı.

  TSK kamuflaj

  Darbe emici özelliğe sahip yeni botlar, hem günlük mesaide hem de operasyonlarda hareketleri destekleyecek şekilde tasarlandı.

  TSK kamuflaj

  TSK kamuflaj

  TSK kamuflaj

  TSK kamuflaj

  TSK kamuflaj

  TSK kamuflaj


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir