Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
438.110
-0.59%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Melek İpek'in tahliyesine öldürdüğü eşinin ailesinden tepki

  Antalya’da şiddetine maruz kaldığı kocasını tüfekle öldüren Melek İpek’in tahliye olmasına kayınvalidesi ve kayınpederi gözyaşlarıyla tepki gösterdi.
  • İHA
  • 27.04.2021 - 15:57
  • Güncelleme : 27.04.2021 - 16:44
  Melek İpek'in tahliyesine öldürdüğü eşinin ailesinden tepki

  Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde 7 Ocak’ta kendisine işkence yapıp ölümle tehdit ettiği eşi 36 yaşındaki Ramazan İpek’i tüfekle öldüren 2 çocuk annesi 31 yaşındaki Melek İpek, dün Antalya Adliyesinde 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 3. duruşma sonucunda, ‘Meşru savunmada sınırın aşılması mazur görülebilecek bir heyecan,korku ve telaştan ileri gelmiş ise faile ceza verilmez” hükmü kapsamında tahliye edildi.

  Ramazan İpek’in annesi Esma İpek, gözyaşlarıyla karara itiraz edeceklerini belirtti.

  Melek İpek'in tahliyesine öldürdüğü eşinin ailesinden tepki VİDEO

  "HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"

  Melek’in başsağlığı dileğini kabul etmediğini kaydeden Esma İpek, “Kanımın son damlasına kadar şikayetçiyim, hakkımı helal etmiyorum. Benim onlara yaptığımı onlara kimse yapmadı. Sıkıntılıyız dedikleri zaman bileziklerimi verdim, tarla satıp para verdik. Varsa sıkıntılarını söyleselerdi çözeydik. Benim çocuğumu verseydi, bu hale getirmeseydi beni. Benim acım bir tane vardı iki tane yaptı. İki de onun evladı var, nasıl olur bilmiyorum. Allah bildiği gibi yapsın.” diye konuştu.

  Melek İpek in tahliyesine öldürdüğü eşinin ailesinden tepki #1

  "BENİM ÇOCUĞUMUN SUÇU YOKTU"

  Tahliye kararını beklemediğini ifade eden İpek, “Ben eşimle tartışayım öldürüp götürsünler 3 ay yatıp tahliye etsinler beni. Bu hak mı adalet mi. Ben adalete sığınıyorum. Soyadımı sildirsin, Melek İpek taşımasın. Üst mahkemeye itiraz edeceğiz. Sonuna kadar uğraşacağım. Benim çocuğumun suçu yoktu. Benim yuvamı yıktı, Allah bildiği gibi yapsın. 8 Ocak’tan beri gözyaşı döküyorum. 8 seneden beri de diğer oğluma döküyordum.” diye konuştu.

  Melek İpek in tahliyesine öldürdüğü eşinin ailesinden tepki #2

  "KADIN HAKLARI VAR DA ERKEKLERİN HAKLARI YOK MU?"

  Ramazan İpek’in babası Murat İpek, oğluyla Melek İpek’in 12 senede bir kez kavga ettiklerine şahit olduklarını söyledi.

  Oğlunun olay günü göğsüne açılan ateşle öldürüldüğünü dile getiren İpek, “Bu kararın ardından bende eşimden korkmaya başladım. 45 yıllık evliyiz ben hanımımdan bile bu durumları gördükçe çekinti yapmaya başladım. Ne derse tamam diyorum. Bu durumlar iyi değil. Kadın hakları var da erkeklerin yok mu? Kadın erkeğini öldürsün üstüne affedilsin. Her ailede dedikodu olduğu zaman çiftler birbirini vursun. Biz tahliye kararını beklemiyorduk. Bu kasıtlı planlı öldürme olayı.” dedi.

  Melek İpek in tahliyesine öldürdüğü eşinin ailesinden tepki #3

  "KARARI DUYUNCA KENDİMİ KAYBETTİM"

  "Karısı olarak eşini öldüren bir kadının cezasını çekmesi gerekir" diyen baba İpek, "Bu karara itiraz edeceğiz. Sonuna kadar peşindeyim. Kanun ne gerektiriyorsa onu yapacağız. Ölen kişi öldü, vuran kişi serbest kalır diyorsa kanun ona diyeceğim bir şey yok. Bu kararı duyunca ben kendimi kaybettim. 2-3 saat sonra kendime geldim. Nasıl olur dedi. Ülkede hak adalet kalmamış dedim.” diye konuştu.

  Melek İpek in tahliyesine öldürdüğü eşinin ailesinden tepki #4

  Melek İpek in tahliyesine öldürdüğü eşinin ailesinden tepki #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir