Petrol
113.94
2.14%
Euro
16.24
0.79%
Dolar
15.53
0.36%
Altın
918.75
-0.32%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
471.918
-2.58%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Melih Gökçek: Aylin Hanım dua etsin veba da olabilirdi

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın oturduğu sitede kaçak su içmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
  • 18.09.2014 - 15:18
  Melih Gökçek: Aylin Hanım dua etsin veba da olabilirdi

  Melih Gökçek: Aylin Hanım dua etsin veba da olabilirdi #1

  Gökçek, Atatürk Kültür Merkezinde, "Agrotec 2014 18. Uluslararası Tarım Fuarı"nın açılışına katıldı. Açılış öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Gökçek, ASKİ Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin CHP'li Nazlıaka’nın villasının bulunduğu Gaziosmanpaşa'daki sitede inceleme yaptığını söyledi.

  "BAŞROLDE NAZLIAKA VAR"

  "CHP milletvekilleri ile ideolojik sivil toplum örgütlerinin" Ankara'da bir kampanya başlattığını ifade eden Gökçek, kampanyanın Ankara'nın suyunun pis ve ishal yaptığı yönünde olduğunu, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın başrolde bulunduğunu iddia etti.

  ''DUA ETSİN DİZANTERİ, VEBA DA OLABİLİRDİ''

  Ekiplerin depoyu kontrol ettiğini ve deponun felaket halde olduğunu dile getiren Gökçek, şöyle devam etti: "Kaçak bir su kuyusu açılmış. Kaçak su kuyusunda klor kullanılmıyor, ilk tespitimiz bu. Klor kullanılmayan yerde her türlü hastalık geçebilir. Aylin Hanım ishal olmuş, dua etsin dizanteri, veba da olabilirdi. İşin enteresan tarafı maalesef kaçak bir boruyla da şebeke suyu çekmişler, rezaletin daniskası.

  ''ADAMIN SURATINA İŞTE BÖYLE ÇAMUR YAPIŞIR KALIR''

  Bugün gördüğünüz depo, temizlenmiş hali. Aylin Hanım talimat vermiş, gazeteciler gelebilir depoyu temizleyin demiş. Kalkacaksın 'ishal oldum' diye bağıracaksın, kaçak su kullanacaksın, kaçak kuyu açacaksın, kaçak kuyuda mikroplu suyu kullanacaksın ondan sonra da Ankara Büyükşehir Belediyesine çamur atacaksın, adamın suratına işte böyle çamur yapışır kalır."

  ''ÇOK CİDDİ PARA CEZASI ALACAKLAR''

  "Kamuoyunu yanlış bilgilendirdiği için konuyu yargıya taşıyacak mısınız?" sorusu üzerine Gökçek, "Kesinlikle yargıya taşıyacağım. Minimum 15 maksimum 40 bin liraya kadar daire başına ceza gelecek çünkü geriye doğru gitmek mümkün. 2001 yılından itibaren başlayacak, çok ciddi para cezası alacaklar. Ayrıca kaçak su kullandıkları için 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası var, o mahkemenin takdirine bağlı" yanıtını verdi.

  Aylin Nazlıaka şebeke suyu değil kuyu suyu içmiş haberi  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir