Dolar
7.6944
-0.3483%
Euro
9.036
-0.223%
Altın
1892.83
0.3759%
Borsa
1145.24
0%
G. Altın
468.656
0.3503%
Bitcoin
83261.63
0.0985%
16ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 16 C
  Meral Akşener’in erken seçim beklentisi yok

  Meral Akşener’in erken seçim beklentisi yok

  Yapılan son anketlerde İyi Parti’nin barajın altında kaldığını gören Akşener, erken seçim konusunda fikrini değiştirdi.
  • AA
  • 11.08.2020 - 13:20
  • Güncelleme : 11.08.2020 - 14:35

  Çeşitli ziyaretler için Kırıkkale'ye gelen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ilk olarak Yahşihan ilçesinde vatandaşlarla buluştu, esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

  Bir kahvehaneye giren ve kendisine ikram edilen çayı içen Akşener, emeklilerle sohbetinde emekli maaşlarının yetersiz olduğunu belirtti.

  Meral Akşener: Yakın zamanda seçim beklemiyorum VİDEO

  “2021 HAZİRAN’DA SEÇİM OLABİLİR”

  Akşener, bir kişinin “Erken seçim olacak mı?” sorusuna, “Ekonomiye bağlı. Çok erken bir seçim beklemiyorum. 2021 Haziran'ı olabilir belki. Çok yakın zamanda bir seçim beklemiyorum.” yanıtını verdi.

  Meral Akşener’in erken seçim beklentisi yok #1

  “ÖZÜR DİLEYİP EVE DÖNERİM”

  Bir başka kişinin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin “eve dön” çağrısını hatırlatması üzerine Akşener, "Ben şimdi Sayın Bahçeli'nin ev sözünün ne manaya geldiğini bilmediğim için Sayın Erdoğan'a seslendim. Dedim ki ortağını ilgisiz bırakma. Bana sardırdı. Onun için ilgilen. Eve mi? Onu bilmiyoruz. Yuvalar çok, evim de yuva. Ben başından söyledim. Ben politikayı bırakıp herkesten özür dileyip eve dönerim. Bu derece.” diye konuştu.

  Meral Akşener’in erken seçim beklentisi yok #2

  AK PARTİ VE CHP’YE ÇALIŞMA TEKLİFİ

  Kente propaganda amaçlı gelmediğini dile getiren Akşener, partili cumhurbaşkanlığı sistemini Türkiye'nin taşıyamadığını savundu.

  İyileştirilmiş, güçlendirilmiş bir parlamenter sistemden yana olduklarını aktaran Akşener; AK Parti, CHP ve kendilerinin katılımıyla bir çalışma yapılması gerektiğini ifade etti.

  Parlamenter sistemle ilgili değerlendirmelerde bulunan Akşener, “Gelin, adam gibi oturup bu sisteme geçelim diyoruz. Geçer miyiz? Bunu zaman gösterecek. 2021 Haziran'da seçim bekleniyor. Diyelim ki 2023'te oldu, bakın iddia ediyorum Sayın Erdoğan bu matematikle seçilemez.” değerlendirmesinde bulundu.

  Meral Akşener’in erken seçim beklentisi yok #3

  “ÖNCELİK İŞ BULMAK”

  Meral Akşener, yeniden ibadete açılan Ayasofya Camii’ne de değinerek, şunları kaydetti:

  “Sağın her rengi Ayasofya'nın açılmasını ister. Ben de isterim, onun tavrını koyduk. Mesela bilinmeyen bir şey var. Geçmişin solcuları da emperyalizm üzerinden baktığı için onlar da Ayasofya'nın açılmasının karşısında değildi. Ayasofya konusunda, 'olsun' diyen en genç yapı biziz. Çocuklarımızın öncelikleri ne? Onun için yeni neslin taleplerine uygun bir bakış açısına ihtiyaç var. Çocuklarımız çok başka. Öncelik iş bulmak. Bakıyorsunuz, Hristiyan dünyasında da bu durum aynı. Ayasofya bizden gitti gibi bir durum olmadı. Bu yeni bir dünya.”

  Meral Akşener’in erken seçim beklentisi yok #4

  TÜRBEYE GİDİP, DUA ETTİ

  Akşener, Kırıkkale'de şehitlik ve Hasandede Türbesi'ne de ziyarette bulunarak, dua etti.

  Burada vatandaşlarla bir süre sohbet eden Akşener, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Akşener, bir gazetecinin "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hakkınızda yaptığı açıklama, İYİ Partiye bir davet olarak nitelendirildi. Ne düşünüyorsunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

  Meral Akşener’in erken seçim beklentisi yok #5

  "Sayın Erdoğan'ın çağrısı, İYİ Partiden iktidara bir destek çağrısı ise... Aslında iki partinin sayısal anlamda sayısal çoğunlukları var. Türkiye'nin içi ile oluşan bir soruna yönelik bize ihtiyaçları yok. Dış politika açısından baktığımız zaman hadiseye, Millet İttifakı'nda yer alan hiçbir siyasi parti dış politikaya yönelik Türkiye'nin bir sorunu olduğunda devletini, hükümetini yalnız bırakmadı. İkincisi bu çağrı, Türkiye'nin taşınamaz hale gelmiş yüklerinin ve problemlerinin çözümü ile ilgiliyse, 5 Mayıs 2018'den beri söylediğimiz bir şey var. Tek partili cumhurbaşkanlığı sistemi Türkiye'ye uygun değil dedik ve haklı çıktık. Önerimiz de iyileştirilmiş parlamenter sisteme geçiş. Bu konuda bizden yardım isteniyorsa, destek isteniyorsa bunu en başından beri talep eden biziz. Bu konunun olması gerektiğini söyleyen İYİ Partidir, elbette bu konuda o destek verilir. Şayet bu çağrı siyasi bir taktik üzerine, samimiyetten uzak ise biz İYİ Parti olarak milletimizin menfaatleri ve çıkarlarına aykırı, değerlerine aykırı davranılmadığı süre içerisinde yola çıktığımız hiçbir grubu ve hiçbir insanı yolda bırakmadık."

  Meral Akşener’in erken seçim beklentisi yok #6

  "5 SENE SONRA ANLAŞILMASINA MEMNUN OLDUK"

  Akşener, "Geçmişte hem Sayın Bahçeli'den hem de Sayın Erdoğan'dan birçok suçlama geldi. Bu suçlamalardan sonra bu daveti nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki soru üzerine, "Orada önemli iki kelime var. Sayın Erdoğan milli ve yerli olduğumuzu teslim etti. Ben 27 yıldır siyasi hayatın içerisindeyim. Hiç bana 'gayri milli, gayri yerli' diyebilen olmamıştı, 5 senede biz hepimiz gayri yerli ve gayri milli olduk. Biz kendimizi biliyoruz. Milli, yerli, milliyetçi, kalkınmacı ve demokrat bir partiyiz. Beş sene sonra anlaşılması bizi ancak memnun eder." ifadelerini kullandı.

  Meral Akşener’in erken seçim beklentisi yok #7

  Meral Akşener’in erken seçim beklentisi yok #8

  Meral Akşener’in erken seçim beklentisi yok #9

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir