Petrol
97.62
1.07%
Euro
18.1739
-0.48%
Dolar
18.1017
0.13%
Altın
1.018
-0.31%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
395.183
-7.17%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C
  Merkel'in ezikliği Alman medyasını rahatsız ediyor

  Merkel'in ezikliği Alman medyasını rahatsız ediyor

  Almanya Başbakanı Merkel'in Donald Trump karşısında pasif kalması sık sık eleştiriliyordu. Tokalaşma krizi bu tartışmaları alevlendirdi.
  • Haber Merkezi
  • 18.03.2017 - 11:41

  ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmek için ABD'ye giden Almanya Başbakanı Angela Merkel, büyük bir şok yaşadı.

  TRUMP'TAN BEKLENMEDİK HAMLE

  Gazetecilerin ısrarla iki liderin tokalaşmasını istemesine rağmen elini uzatmayan Donald Trump, Merkel'i dünyaya rezil etti.

  Trump Merkel'le el sıkışmadı VİDEO

  ALMAN BASINI KIZGIN

  Merkel'in Trump karşısında yaşadığı bu eziklik, Alman basını tarafından daha önce de eleştiriliyordu. Yaşanan bu olay tartışmaları iyice alevlendirdi.

  Merkel in ezikliği Alman medyasını rahatsız ediyor #1

  Tagesspiegel gazetesinde Peter von Becker'ın imzasıyla yayınlanan yazıda; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı sessiz kalan Merkel'in Trump karşısında da aynı olduğu belirtilmişti.

  ÜLKENİN ONURU KALMADI

  Yazıda; "Ülkenin korunması gereken onuru bir yana, kendine saygı denen şey nerede kaldı? Bunlar Merkel ile tamamen alakasız kategoriler. Ya da başka bir deyişle, o'nun bunlarla bir ilgisi yok. ‘Bırakayım kendini en iyi şekilde diskalifiye etsin' şiarından yola çıkarak Erdoğan'ın koşusuna ses çıkarmıyor.

  Merkel in ezikliği Alman medyasını rahatsız ediyor #2

  TRUMP'A KARŞI TAVRI

  Trump'a karşı tavrı da farklı olmayacak, görmezden gelmenin bile ötesinde davranacak. Bu durum uzun süredir belli bir intiba bıraktı. Ancak artık etkisini göstermeye başladı ve o etki Merkel'in yeni dönemi taşıyacak kişi olmadığını gösteriyor. Zira yeni dönem çok daha sert olacak ve net bir söylem gerektirecek." ifadeleri kullanılmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir