Dolar
8.0929
0.1175%
Euro
9.5627
0.1099%
Altın
1903.3
0.0604%
Borsa
1144.45
-3.8786%
G. Altın
495.276
0.1686%
Bitcoin
106039.77
0.0425%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C
  Mesut Özil’in Azerbaycan paylaşımı, Alman basınını rahatsız etti

  Mesut Özil’in Azerbaycan paylaşımı, Alman basınını rahatsız etti

  Alman gazete, İşgalci Ermenistan kuvvetlerinin Azerbaycan topraklarında sivillere yönelik saldırılarına sessiz kalmayarak desteğini duyuran Mesut Özil’in paylaşımını kötülemeye çalıştı.
  • Haber Merkezi
  • 15.10.2020 - 17:10
  • Güncelleme : 15.10.2020 - 17:10

  Azerbaycan’ın topraklarını işgalci Ermenistan kuvvetlerinden geri almak için başlattığı operasyonlar hız kesmeden devam ederken, Türkiye, kardeş ülkeye verdiği desteğe devam ediyor.

  Ermenistan’ın ateşkes anlaşmasını dahi ihlal ederek sivil yerleşkelere yaptığı saldırılar karşısında sessiz kalamayan isimlerin başında gelen dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımla, adalet ve barış çağrısında bulundu.

  ÜNLÜ YILDIZ ADALET ÇAĞRISINDA BULUNDU

  Twitter hesabından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Azerbaycan’ın derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimizdir" sözüyle yaptığı paylaşımın ardından, “Dağlık Karabağ bölgesi, uluslararası olarak Azerbaycan'ın bir parçası olarak kabul ediliyor ama illegal şekilde işgal edilmiş durumda. Ermenistan’ı Birleşmiş Milletler’in kararına uymaya ve silahlı çatışmaya son vermeye çağırıyorum” ifadeleriyle Ermenistan’ı kınayan ve barış çağrısında bulunan Özil, Alman basınını rahatsız etti.

  Mesut Özil’in Azerbaycan paylaşımı, Alman basınını rahatsız etti #1

  "ÖZİL POLİTİKA ELÇİLİĞİ YAPIYOR"

  Birçok konuda endişesini dile getirmekten çekinmeyen Özil, Türkiye karşıtı basın tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.

  Alman Ntv gazetesi, “Mesut Özil Erdoğan’ın elçiliğini üstlendi” başlıkla yazısında, Mesut Özil’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la olan yakınlığından duyduğu rahatsızlığı gözler önüne serdi.

  Mesut Özil’in Azerbaycan paylaşımı, Alman basınını rahatsız etti #2

  İŞGALCİ ERMENİSTAN'I AKLAMA ÇABASI

  Özil’in artık futbolcu değil, bir politikacı olduğunun iddia edildiği yazıda, Ermenistan’ın savaş suçları görmezden gelinirken, Azeybaycan’a yönelik suçlayıcı ifadeler de kullanıldı.

  Mesut Özil’in yaptığı barış çağrısını kötüleyen gazete, işgalci kuvvetleri savunduğu yazıda, yaptığı  itibarsızlaştırma çabasını da kanıtlamış oldu.

  Görüş Bildir