Euro
10.9937
-1.29%
Dolar
9.4734
-1.16%
Altın
549.51
-1.34%
Borsa
1.509
1.07%
Bitcoin
592.433
-3.12%
13ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 13 C
  Metin Feyzioğlu'na Özgecan tepkisi

  Metin Feyzioğlu'na Özgecan tepkisi

  Münevver Karabulut'u öldüren Cem Garipoğlu'nun avukatlığını yapan Metin Feyzioğlu, Mersin'de öldürülen Özgecan için "İçim yandı" deyince olanlar oldu...
  • 14.02.2015 - 17:11

  vergi.jpg

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Mersin'de tecavüze direnirken vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için, "İçimiz yanıyor. Canımız evladımız...Bu vahşetin hesabı elbette sorulacaktır" şeklinde tweet attı.

  Metin Feyzioğlu na Özgecan tepkisi #2

  KARŞILIĞI AĞIR OLDU

  Bu tweet'e sosyal medya kullanıcıları çok ağır eleştirilerle karşılık verdi. Çünkü Feyzioğlu, daha önce sevgilisi tarafından öldürülen Münevver Karabulut'un davasında, katil Cem Garipoğlu'nun avukatlığını yapmıştı.

  O dönemde yüklü miktarda para karşılığında bir katili savunduğu için tepki çeken Feyzioğlu, Garipoğlu ailesine neden avukatlık yaptığını şu sözlerle açıklamıştı:

  "SUÇU İŞLEMİŞ OLDUĞUNA İNANMIYORUM"

  "Ben Cem Garipoğlu'nun babasının avukatı oldum. Neden olduğumu ilk defa açıklayacağım. Toplum bir bütün olarak bir insanı linç etmeye karar vermişti. Kötüydü ve linç edilmeliydi. Olayın trajik olduğu konusunda hemfikiriz. O zaman bana dosyayı göstermediler. Bir baba oğluyla birlikte eline testere alıp bir kızı öldürmekle suçlanıyor. O babanın mantık çerçevesinde bu suçu işlemiş olduğuna inanmıyorum."

  İşte Feyzioğlu'na gelen o tepkiler;

  Metin Feyzioğlu na Özgecan tepkisi #3

  Metin Feyzioğlu na Özgecan tepkisi #4

  Metin Feyzioğlu na Özgecan tepkisi #5

  Metin Feyzioğlu na Özgecan tepkisi #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir