Euro
10.9081
0.53%
Dolar
9.3653
0.37%
Altın
534.28
0.84%
Borsa
1.418
0%
Bitcoin
585.988
1.79%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  MHP çözüm sürecinin bittiğini ilan etti

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "7 Haziran seçimlerinde milletimiz AK Parti'ye bu sürecin bittiğini açıkça göstermiştir" dedi.
  • 21.06.2015 - 16:01
  MHP çözüm sürecinin bittiğini ilan etti

  MHP çözüm sürecinin bittiğini ilan etti #1

  MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, 7 Haziran'da gerçekleştirilen Milletvekili Genel Seçimi sonrası başlayan koalisyon tartışmaları hakkında bir açıklama yayımladı.

  MHP'li Adan tarafından yapılan yazılı açıklamada, MHP'nin HDP ile aynı koalisyonda yer almasının mümkün olmayacağı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

  "BÖLÜCÜLERİN SİYASİ UZANTILARI..."

  "7 Haziran seçimlerinde milletimiz son derece net mesajlar vermiştir. Fakat ne yazık ki seçim sonrasında ortaya çıkan tabloya ilişkin yapılan birtakım analizlerin anlaşılması ve tarafımızdan kabulü mümkün değildir. Her şeyden önce kesin olarak bilinmelidir ki; partimiz ile bölücülerin siyasi uzantılarının bırakınız aynı koalisyonda yer almasını, aynı cümle içinde kullanılmasını bile zul sayarız. Bölücülerle bir araya gelmemiz bizim var olma nedenimize, ilkelerimize ve mücadelesini verdiğimiz değerlere terstir. Kimler Habur'da, Oslo'da, Diyarbakır'da, Dolmabahçe'de bölücülerle kol kola girmişse onlar gitsin HDP ile koalisyon yapsın. Kimler bölücübaşını demokrasi havarisi, barış güvercini ilan ettiyse onlar gitsin HDP ile koalisyon yapsın.

  ÇÖZÜM SÜRECİ BİTTİ

  Eğer HDP barajı geçtiyse bunun yegane nedeni AK Parti'nin çözüm süreci altında Türkiye'nin kardeşliğine verdiği zarardır. Güneydoğu'daki vatandaşlarımızı bölücü örgütün insafına ve tehditlerine teslim etmiş olmasıdır. AK Parti, adına çözüm denilen fakat açıkça yıkıma dönüşen bu sürecin mimarı olarak yapıp ettikleriyle yüzleşmelidir. 7 Haziran seçimlerinde milletimiz AK Parti'ye bu sürecin bittiğini açıkça göstermiştir. Milletimiz AK Parti'ye 'kendinle yüzleş' demiştir. Milletimiz AK Parti'ye 'fabrika ayarlarına dön' demiştir. Milletimiz AK Parti'ye '17-25 Aralık'la, yüce divanla, Sayın Erdoğan'ın hatalarıyla yüzleş' demiştir. Milletimiz AK Parti'ye 'yolsuzluk ve talanla' yüzleş demiştir.

  YÜZLEŞMEDEN HÜKÜMET KURAMAZ

  AK Parti bu gerçeklerle yüzleşmeden hükümet olamaz ve hükümet kuramaz. AK Parti'nin iktidar olduğu günden bugüne kadar bölücülerle ve onların siyasi temsilcileriyle yürüttüğü görüşmeler milletimiz tarafından gayet iyi bilinmektedir. Türkiye'yi uzunca zaman 'akil adam' saçmalığıyla meşgul edenler acaba bugün ne düşünmektedir? Sahi nerede bu akil insanlar?

  AKİLLER NEREDE

  Birkaç sene önce hükümete yağdanlık olsun diye kendilerinin bile inanmadığı sözleri sarf eden, milletin kesesinden otel lobilerinde ahkam kesen, memleketi gezerek AK Parti'nin sözcülüğüne soyunan bu akiller nerede? Seçimden önce vardılar şimdi neredeler? Acaba dün söylediklerinden pişman mı oldular? Düne kadar hizmet ettikleri sözde çözümden umutlarını kestiler mi? Yoksa AK Parti onlara 'misyonunuz bitti, sizleri yeterince kullandık' mesajını mı verdi? Yok mu akillerin içinde 'biz hata yapmışız' diyecek bir tane cesur kişi?

  HEM AKİLLER HEM ABANTÇILAR KAYBOLDU

  Diğer yandan Abant toplantılarında yüksek perdeden konuşan, sonuç bildirgelerinde bölücülere yol gösteren, akademik kariyerlerini bölücü emellerin emrine sunan kişiler nerede? Ne oldu da hem akiller, hem Abantçılar ortadan kayboldular? Onlar nerede bilemeyiz ama Milliyetçi Hareket Partisi lideriyle, ilkeleriyle, tutarlı görüşleriyle, milletine ve devletine olan tartışılmaz sadakatiyle her zaman burada. Mevcut ortamda ve şartlarda hiçkimse ve hiçbir güç MHP'yi ilkelerinden taviz vermeye zorlayamaz."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir