Euro
10.1211
0.15%
Dolar
8.5598
0.09%
Altın
496.3
0.4%
Borsa
1.358
0.65%
Bitcoin
324.258
-0.60%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  MHP'den ittifak talebine yanıt

  MHP, BBP ve SP'nin ittifak talebini geri çevirdi. MHP'den "İttifak yok ancak isteyen gelip aday olabilir" açıklaması yapıldı.
  • 31.03.2015 - 08:01
  MHP'den ittifak talebine yanıt

  MHP den ittifak talebine yanıt #1

  Siyasi kulislerde MHP ile BBP ve SP’nin ittifak oluşturacağına ilişkin söylentiler dolaşırken, MHP’de “ittifaka” kapılar tamamen kapatıldı.

  PAZARLIK YOK

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “kapı ve pencere açık, gelmek isteyen gelsin” sözleri doğrultusunda diğer partilerden aday olmak isteyenlere sıcak bakılacağı kaydedildi. Ancak bu konuda herhangi bir pazarlığa girilmeyecek.

  DESTİCİ İŞBİRLİĞİNE HAZIR

  kulislerde BBP ve SP’nin MHP ile teması zorladıkları dile getiriliyor. Destici, bu ittifak arayışını açık bir dille ortaya koyarken, “Seçim işbirliğine açık olduğumuzu daha önce ifade ettik” dedi.

  "İTTİFAK YOK, VEKİL OLMAK İSTEYEN GELSİN"

  Milliyet'ten Önder Yılmaz'ın haberine göre, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Bahçeli’nin yaptığı, “ittifak yok” açıklamasının kesin bir tavır olduğunu anımsatarak, “Ancak kapı penceremiz açık. Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi isteyen gelip aday olabilir. Şimdiye kadar başka partilerle ittifakla ilgili bir çabamız olmadı. MHP’nin duruşu ve görüşü açık” diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir