Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.318
-0.87%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C
  MHP'nin Başbakan Erdoğan iddiasını CHP çürüttü

  MHP'nin Başbakan Erdoğan iddiasını CHP çürüttü

  MHP'nin Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına aday olamayacağı yönündeki iddiasına CHP tarafından yalanlama geldi.
  • 24.04.2014 - 18:32

  MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu'nun Başbakan'ın okuduğu İktisadi ve İdari Bilimler akademisi'nin 3 yıllık olması nedeniyle anayasaya göre cumhurbaşkanı adayı olamayacağına yönelik iddiasına CHP'den cevap geldi.

  MHP nin Başbakan Erdoğan iddiasını CHP çürüttü #1

  MHP'nin Başbakan Erdoğan iddiasını CHP çürüttü İZLE

  CHP'Lİ AYAYDIN'DAN İDDİAYI ÇÜRÜTEN YANIT

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversitede derslerine giren CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, Erdoğan'ın okuduğu okulun 3 yıllık olması nedeniyle cumhurbaşkanı adayı olamayacağına yönelik iddianın doğru olmadığını, okulun 4 yıllık eğitim verdiğini söyledi.

  Erdoğan'ın, 1978-1981 yılları arasında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ne bağlı 4 yıllık eğitim veren İktisat ve Ticaret Yüksekokulu'nu bitirdiğini belirten Ayaydın, 4 yıl boyunca üniversitede Erdoğan'ın hocalığını yaptığını kaydetti.

  "4 YILLIK EĞİTİM VEREN FAKÜLTEDEN DİPLOMA ALDI"

  Ayaydın, Erdoğan'ı ve sınıf arkadaşlarını çok iyi hatırladığını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Sınıf arkadaşlarından biri de şu anda Marmara Üniversitesi'nde Profesör olan Mehmet Emin Arat, bir dönem rektör yardımcılığı yaptı. Sayın Başbakan'ın mezun olduğu tarihte, ihtilalden sonra YÖK kurulduğu için İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nin ismi Marmara Üniversitesi olarak değişti. Bu nedenle Sayın Başbakan, 4 yıllık eğitim veren Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi diploması aldı.

  MARMARA ÜNİVERSİTESİ'NDEN AÇIKLAMA

  Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Zafer Gül yaptığı açıklamada, "Sayın Başbakanımız T.C. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Ticari Bilimler Fakültesi'nden 1980-1981 öğretim yılı Şubat döneminde mezun olmuştur. Kendisine, isteği üzerine 3 Nisan 1981 tarihinde geçici mezuniyet belgesi verilmiştir." dedi.

  Rektör Prof. Dr. M. Zafer Gül, açıklamasında ayrıca, "Marmara Üniversitesi kurulmadan önce Sultanahmet'teki İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ne bağlı olarak Aksaray'da 4 yıllık İktisadi ve Ticari Bilimler Yüksekokulu vardı. Daha sonar bu yüksekokul Ticari Bilimler Fakültesi oldu. 1983 yılında Marmara Üniversitesi, mevcut olan İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ile bağlı fakülte ve yüksek okullar bünyesi üzerine kuruldu. Kurucu rektörümüz de sayın Prof. Dr. Orhan Oğuz'dur. Dolayısıyla Sayın Yusuf Halaçoğlu'nun kamuoyuna açıkladığı bilgiler doğru değildir" diye konuştu.

  BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN LİSANS DİPLOMASI

  MHP nin Başbakan Erdoğan iddiasını CHP çürüttü #2

  MHP nin Başbakan Erdoğan iddiasını CHP çürüttü #3

  MHP nin Başbakan Erdoğan iddiasını CHP çürüttü #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir