Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
360.698
0.50%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Mike Pence: Onaylandığı zaman, korona aşısı olmak için tereddüt etmem

  ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylandığında, kendisi ve ailesinin koronavirüs aşısı olmak için tereddüt etmeyeceğini açıkladı.
  • AA
  • 17.09.2020 - 08:06
  • Güncelleme : 17.09.2020 - 08:06
  Mike Pence: Onaylandığı zaman, korona aşısı olmak için tereddüt etmem

  ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, haber sitesi The Hill'e verdiği mülakatta, Sağlık Bakanlığı ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin (CDC), muhtemel bir koronavirüs aşısının dağıtımı için kapsamlı bir plan üzerinde çalıştığını belirterek yaşlıların, ilk müdahale ekiplerinin, sağlık çalışanlarının ve bağışıklığı zayıf kişilerin aşı için öncelikli olacağını kaydetti.

  Aşının herkese ulaşması için federal yönetimin tüm imkanlarını kullanacaklarının altını çizen Pence, “Bir aşı ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından onaylandığında ve benim kategorimdeki kişiler aşıya erişebildiğinde, ben ve ailem aşı olmak için tereddüt etmeyeceğiz, buna inanın.” dedi.

  Pence, sağlık uzmanlarının ülkedeki koronavirüs vakalarının sonbahar ve kış aylarında artmasını beklediğini ve sağlık sisteminin grip mevsiminin de gelmesiyle zorluk yaşayabileceği uyarılarını anımsatarak, halka grip aşısı olma çağrısı yaptı.

  ABD'DE AŞININ GÜVENİLİRLİĞİ SORGULANIYOR

  ABD Başkanı Donald Trump, son dönemde yaptığı açıklamalarda, ekim ayı bitmeden bir koronavirüs aşısının dağıtım için hazır olabileceğini ifade etmişti.

  Öte yandan Demokratlar ve Demokratların Başkan Adayı Joe Biden, Trump'ın 3 Kasım seçimlerinden önce aşıyı hazır etmek için acele ettiğini ve bu aşının güvenli olmayabileceğini dile getirmişti.

  Mike Pence: Onaylandığı zaman, korona aşısı olmak için tereddüt etmem #1

  Ülkede yapılan anketlerde katılımcıların yaklaşık üçte biri, hızlı bir şekilde piyasaya sürülen koronavirüs aşısına güvenmeyeceğini söylemişti.

  FDA Başkanı Stephen Hahn, uygun bulunması durumunda mümkün olan en kısa sürede bir aşıyı onaylamak istediklerini ancak siyasetin kararlarını etkilemeyeceğini vurgulamıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir