Euro
11.0454
-0.82%
Dolar
9.523
-0.64%
Altın
547.56
-1.69%
Borsa
1.509
1.06%
Bitcoin
594.497
-2.12%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 15 C
  Milli Savunma Bakanı Akar, Libya'da

  Milli Savunma Bakanı Akar, Libya'da

  Milli Savunma Bakanı Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, mutabakat muhtırası kapsamındaki faaliyetleri incelemek üzere Libya'ya geldi.
  • İHA
  • 03.07.2020 - 14:28

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası kapsamında yapılan faaliyetleri yerinde incelemek üzere Libya'nın başkenti Trablus'a geldi.

  AKAR VE ORGENERAL GÜLER, ASKERİ TÖRENLE KARŞILANDI

  Akar ve Orgeneral Güler'in ziyareti dolayısıyla Mitiga Havaalanı'nda askeri tören düzenlendi.

  Milli Savunma Bakanı Akar, Libya'da VİDEO

  ASKERİ FAALİYETLER İNCELENECEK

  Libya Savunma Bakan Yardımcısı Selahaddin Abdullah en-Nemruş, Genelkurmay Başkanı Korgeneral Muhammed eş-Şerif, Deniz Kuvvetleri Komutanı Abdulhakim Abuhalia ile Türkiye’nin Trablus Büyükelçisi Serhat Aksen ve diğer Türk ve Libyalı yetkililerce karşılanan Akar, tören kıtasını selamladı.

  Törenin ardından Bakan Akar ve Genelkurmay Başkanı Güler, mutabakat kapsamında oluşturulan Savunma Güvenlik İşbirliği ve Eğitim Yardım Danışma Komutanlığına gitti.

  AKAR, LİBYALI VE TÜRK ASKERLERLE BİR ARAYA GELDİ

  Öte yandan Milli Savunma Bakanı Akar, Savunma Güvenlik İşbirliği ve Eğitim Yardım Danışma Komutanlığında Türk ve Libyalı askerlerle bir araya geldi.

  Libya Ordusu Batı Harekat Dairesi Komutanı Usame Cuveyli de görüşen Bakan Akar ve Orgeneral Güler, çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

  Görüşmede "Libyalı kardeşlerimizin daha rahat, daha mutlu, daha güven içinde yaşamaları için destek vermeye devam edeceğiz” diyen Bakan Akar, şunları kaydetti:

  "HAKLISINIZ, KAZANACAKSINIZ BİZ BUNA İNANIYORUZ"

  “Bugün de yarın da sizlerin yanınızda olduğumuzu Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları kapsamında Libyalı kardeşlerimiz için yapılması gereken ne varsa yapacağımızı bilmenizi istiyorum. Haklısınız kazanacaksınız biz buna inanıyoruz. Diğerleri haksızlıklarının karşılığını muhakkak alacaklar. Onlar ve onları destekleyenler de kaybedecek, hezimete uğrayacaklar. Çok şehit verdiniz. Şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum."

  Milli Savunma Bakanı Akar, Libya da #1

  Milli Savunma Bakanı Akar, Libya da #2

  Milli Savunma Bakanı Akar, Libya da #3

  Milli Savunma Bakanı Akar, Libya da #4

  Milli Savunma Bakanı Akar, Libya da #5

  Milli Savunma Bakanı Akar, Libya da #6

  Milli Savunma Bakanı Akar, Libya da #7

  Milli Savunma Bakanı Akar, Libya da #8

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir