Euro
15.2925
-1.51%
Dolar
13.492
-1.31%
Altın
770.46
-1.06%
Borsa
1.81
0.05%
Bitcoin
756.032
3.58%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Alçak saldırıyı kınıyoruz

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Kafkasya’da barış ve istikrarın en büyük engeli Ermenistan’ın saldırgan tutumudur. Bölgeyi ateşe atacak bu saldırganlıktan derhal vazgeçmeli‬." dedi.
  • AA
  • 27.09.2020 - 12:16
  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Alçak saldırıyı kınıyoruz

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin, toprak bütünlüğünü koruma mücadelesinde tüm imkanlarıyla sonuna kadar Azerbaycan'ın yanında olacağını belirttti.

  Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Bakan Akar, Ermeni güçlerinin, Azerbaycan sivil yerleşim birimlerini hedef alan saldırılarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  "YİNE BİR PROVOKASYON PEŞİNDE"

  "İşgalci Ermenistan ateşkes ihlaliyle Azerbaycan’a saldırmış ve yine bir provokasyon peşinde olduğunu göstermiştir" ifadesini kullanan Akar, şunları kaydetti:

  "Kafkasya’da barış ve istikrarın en büyük engeli Ermenistan’ın saldırgan tutumudur ve bölgeyi ateşe atacak bu saldırganlıktan derhal vazgeçmelidir‬. Toprak bütünlüğünü koruma mücadelesinde tüm imkanlarımızla sonuna kadar Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin yanında olacağız. Ermenistan'ın bu alçak saldırısını şiddetle kınıyoruz."

  AZERBAYCAN SAVUNMA BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

  Öte yandan Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ile telefonda görüştü.

  Görüşmede Ermeni güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine yönelik saldırılarını kınayan Bakan Akar, Türkiye'nin her zaman Azerbaycanlı kardeşlerinin yanında olduğunu vurguladı.

  Şehit Azerbaycanlılara rahmet, yaralılara şifa dileyen ve sahadaki son duruma ilişkin bilgi alan Akar'ın görüşmede, "Toprak bütünlüğünü koruma mücadelesinde tüm imkanlarımızla sonuna kadar Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin yanında olacağız." dediği öğrenildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir