MİT'ten PKK'ya darbe! Sözde asayiş sorumlusu öldürüldü...
ensonhaber.com

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), hain teröristlerin ensesinde...

PKK/YPG'li teröristlerin inlerine kadar giren MİT, her geçen gün bir başarılı operasyona daha imza atıyor.

Operasyonda bu kez örgütün sözde asayiş sorumlusuna darbe indirildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/KCK-YBŞ'nin sözde Sincar asayiş sorumlusu Halid Reşo Kasım'ı, Irak'ın Sincar kentinde gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi.

MİT, terörist hakkında bilgi toplayıp operasyonu gerçekleştirdi

Sincar Bölgesinde yürütülen çalışma neticesinde teröristin bulunduğu noktayı tespit eden MİT, terörist hakkında bilgi topladı.

Bir süre, örgüte adam kazandırma ve eğitim faaliyetlerini organize eden terörist Kasım'ın ayrıca, MİT'in bölgedeki faaliyetlerinin engellenmesine yönelik çaba içerisinde olduğu istihbaratı da alındı.

MİT tarafından gerçekleştirilen operasyonla terörist Kasım, korumalarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

PKK'ya eleman kazandırma faaliyetlerine de bakıyordu

Terörist Halid Reşo Kasım, PKK’ya 2014 yılında katıldı. Örgüte katılım sağlamasından bu yana Irak/Sincar bölgesinde faaliyet gösterdi.

PKK'nın sözde özel kuvvet mensuplarına Sincar bölgesinde eğitimler vermesinin yanı sıra aynı dönem zarfında örgüte eleman kazandırma faaliyetleriyle ilgilenen birimin sözde sorumluluğunu da yürüttü.

Son olarak PKK/KCK-YBŞ’nin sözde Sincar genel asayiş sorumlusu olarak faaliyet yürüttü ve Sincar’da PKK taraftarı olmayan birçok sivili sorgulayarak infaz etti.