Muharrem İnce: Esad'a mektup yazdım ama benimle görüşmedi

Seçim döneminin yaklaşmasıyla birlikte siyasilerin esnaf ziyaretleri başladı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, ziyaretlerde bulunmak üzere Edirne'ye geldi.

Kahvaltılı basın toplantısı düzenleyen İnce, Türkiye'nin Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'la görüşmesi konusuna olumlu baktığını söyledi.

"Mektup yazdım, benimle görüşmedi"

Suriye konusunda mutlaka Esad'la görüşülmesinden yana olduğunu belirten İnce, "Şimdi de 'Esad'la görüşebilirim' diyor. 'Görüşme' demiyoruz, bir an önce görüş. Ben Esad'a mektup yazdım, ilk kez söylüyorum bunu.

Benimle görüşmedi. Görüşseydi, konuşacaktım bunları. Tabi benim devlette bir yönetim görevim olmadığı için görüşmedi ama Türkiye Cumhuriyeti uyurken, yönetenler uyurken, ben bu girişimi yaptım.

İsterseniz mektubu önümüzdeki günlerde paylaşabilirim de. Görüşeceksen bir an önce görüş. ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce: Esad'a mektup yazdım ama benimle görüşmedi

"Sığınmacılardan bir an önce kurtulalım"

Büyükelçiyi ata, bu sığınmacılardan bir an önce kurtulalım, gönderelim bunları, bu misafirlik fazla uzadı. Dün Türkiye'nin en büyük şehrinde, İstanbul'daydım.

Türk göremedim sokakta. Aksaray, Laleli, Fatih buralarda Türk göremedim. Hepsi sığınmacıydı, hepsi Afrikalıydı. Büyük devletler dış politikalarını sokakta yapmazlar. Bu önemli bir sözdür.

Erdoğan bunu öğrenecek. Sokakta dış politika yaparsan işte bu duruma gelirsin." diye konuştu.

Muharrem İnce: Esad'a mektup yazdım ama benimle görüşmedi VİDEO


"O kadar güçlü adamsanız çıkın, biriniz aday olun, kazanın"

Muharrem İnce, 6'lı masayı da eleştirerek geçen günlerde açıkladıkları 'eş güdüm kurulu' projesine de tepki gösterip, "Bir 'eş güdüm kurulu' oluşturacaklarmış, 6 genel başkandan oluşan; bu eş güdüm kurulu, cumhurbaşkanını yönetecekmiş. Siz böyle bir adam bulabilir misiniz? Aday yapacaklar, o kişi 50 artı 1 alacak, cumhurbaşkanı seçilecek sonra dönecek 'Arkadaşlar ben yönetemem, siz bana akıl verin ben de yöneteyim' diyecek. O kadar güçlü adamsanız çıkın, biriniz aday olun, kazanın." dedi.

Muharrem İnce: Esad'a mektup yazdım ama benimle görüşmedi

"Kendilerine güvenleri yok"

6'lı masadaki liderlerin kendilerine güvenmediklerini öne süren İnce, şöyle devam etti: "Demek ki siz kendinize güvenemiyorsunuz, 'Kazanamam' diyorsunuz. O kişi neden sizi dinlesin ki? O sizin emir eriniz mi? Yaveriniz mi? Bir kişiyi buldular, aday yaptılar. Sonra o kişinin kafası basmayacak, 6'lı masa buna talimat verecek.

Böyle bir şey olamaz. 6'lı masada oturanlar, cumhurbaşkanı yardımcısı olacaklarsa cumhurbaşkanı; yardımcılarından talimat mı alacak? 6'lı masada oturanlar, milletvekili olacaklarsa cumhurbaşkanı; yasamanın üyesi olan milletvekilinden talimat alır mı? Dolayısıyla çözüm falan ürettikleri yok, milleti oyalıyorlar, kendilerine güvenleri yok.

Muharrem İnce: Esad'a mektup yazdım ama benimle görüşmedi (2) -2

"Boş yere zamanı geçiriyorlar"

Bir proje üretmiyorlar. İş olsun, diye boş yere zamanı geçiriyorlar. Doğrudan Erdoğan'a çalışıyorlar. Erdoğan'a karşıymış gibi görünüp, doğrudan Erdoğan'a çalışıyorlar. Başörtüsü tartışmasından tutun da 'eş güdüm kurulu'na kadar açıkladıkları bütün işler, biraz derin düşündüğünüzde hepsi Erdoğan'ın işine yarıyor.

Yıkılmış, bitmiş bir iktidarı son 2 ay içinde yeniden dirilttiler. Millet geçim sıkıntısında inim inim inlerken, son 2 ayda yaptıkları saçmalıklarla Erdoğan'ı yeniden ayağa kaldırdılar. Bitmişti bu iktidar. En büyük Erdoğancı, 6'lı masanın açıklamalarıdır, onlardır."

Muharrem İnce: Esad'a mektup yazdım ama benimle görüşmedi (2) -1

Muharrem İnce: Esad'a mektup yazdım ama benimle görüşmedi (2) -3

Muharrem İnce: Esad'a mektup yazdım ama benimle görüşmedi (2) -4

Muharrem İnce: Esad'a mektup yazdım ama benimle görüşmedi (2) -5