Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.557
1.48%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C
  Muharrem İnce, Türkiye'nin göçmen politikasını eleştirdi

  Muharrem İnce, Türkiye'nin göçmen politikasını eleştirdi

  Türkiye'nin göçmenlerle ilgili yanlış adımlar attığını savunan Muharrem İnce, "Meğer biz Avrupa Birliği'ne girmiyormuşuz, dünya bize giriyormuş." dedi.
  • Haber Merkezi
  • 21.08.2021 - 12:26
  • Güncelleme : 21.08.2021 - 14:24

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 1. Olağan Yalova İl Kongresi'nde partililere hitap etti.

  Son dönemde yaşanan göçmen sorunuyla ilgili değerlendirmeler yapan Muharrem İnce, iktidarın süreci yanlış yönettiğini savundu.

  İktidara gelmeleri durumunda Suriye'de Esad ile görüşerek Şam'a büyükelçilik açmayı planladıklarını söyledi.

  "MEĞER DÜNYA BİZE GİRİYORMUŞ"

  Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki görüşmeleri de hatırlatan Muharrem İnce, "2004'te gündüz vakti havai fişekler attılar. Avrupa Birliği'ne giriyoruz dediler değil mi? Meğer biz Avrupa Birliği'ne girmiyormuşuz, dünya bize giriyormuş." şeklinde konuştu.

  Muharrem İnce, göçmen sorunuyla ilgili şunları söyledi:

  "Afganlara yürümek serbest. Oradan kafilelerle giriyorlar, İstanbul'a kadar geliyorlar. Sınırlar delik deşik. Bu Afgan meselesi, Suriye meselesine benzemez. Dünyada 'uyuşturucu' dediğinizde aklınıza iki yer gelir. Biri Kolombiya, diğeri Afganistan. Başımıza ne iş açtıklarının farkında değil bunlar. Bir AVM'ye veya bir devlet dairesine girdiğinizde size HES kodu soruyorlar. Afganlara serbest. Ben de cumhurbaşkanı olursam ilk yapacağım iş, Esad'a haber göndereceğim 'Gel, masaya oturalım, Şam'a büyükelçi atayacağım.' diyeceğim. Bayramda 100 bin kişi Suriye'ye gidecek, 10 gün sonra gelecek. O kapıları kapatırım, bir daha da geri gelemezsin. Burası yol geçen hanı mı? Bayramda gidebiliyorsan 365 gün de durabilirsin demektir"

  Muharrem İnce, Türkiye'nin göçmen politikasını eleştirdi VİDEO

  Muharrem İnce, Türkiye nin göçmen politikasını eleştirdi #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir