Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
348.379
1.42%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C
  Muharrem İnce'den 4 maddelik açıklama

  Muharrem İnce'den 4 maddelik açıklama

  CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce CHP'de meydana gelen yenilgiyi Kılıçdaroğlu'nun yanlış politikasına bağlayarak 4 maddelik açıklama yaptı.
  • 14.08.2014 - 12:09

  ince

  CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce CHP'de yenilgi sonrası meydana gelen çatlaklarla ilgili sert açıklamalarda bulundu. İnce parti içinde yaşanan kopuklukları 4 maddede açıklayarak Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu. Karar organlarının artık işlevini yitirdiğini belirten İnce'nin açıklamalarından satır başları;

  ''KARAR ORGANLARI ARTIK İŞLEVİNİ YİTİRMİŞTİR''

  ''Geldiğimiz bu noktada Türkiye’nin kurucu gücü CHP derde derman olamıyor umut olamıyor ve AKP’nin belirlediği gündemde savrulup gidiyor. Ben bu konuşmayı partimin yetkili organlarında yapabilirdim yaptım da ama bir yararı olmadığını düşünüyorum artık. Karar organları artık işlevini yitirmiştir.CHP’nin üst organlarında bu konuşmayı yapmanın hiçbir faydası yoktur.

  ''GENEL BAŞKAN KİMLERLE ALINDIĞI BELLİ OLMAYAN KARARLARI ONAYLIYOR''

  Bu organlar istişare etme ve karar alma mevkileri olmaktan çıkmıştır. Bu organlar sayın genel başkanın kimlerle aldığı belli olmayan kararları onaylama makamına dönüşmüştür. Benim böyle bir ortamda itirazlarım şunadır.

  1. Cumhurbaşkanı adayının tek başına belirlenmesi. Bir üç grup başkanvekiliyiz haberim TV’den oldu.

  2. Sayın adayın partimizin önemli bir kesimiyle kan uyuşmazlığı olabileceğini düşünmemektir.

  KILIÇDAROĞLU'NA CAHİL DEDİ

  3. Sandığa gidiş heyecanı bir coşku yaratmak yerine tıpış tıpış gideceksiniz diyerek halkla inatlaşmaktır. Seçmen sandığa koşarak gitmelidir.

  4. Birinci turda çatı aday göstermek matematik bilimiyle ters düşmektir. Ben kapalı kapılar ardında şunu söylemiştim: birden fazla adayın gösterilmesi katılımı arttır ve Erdoğan birinci turda seçilemez. Arkadaşlarımızı aday gösterelim katılımı arttıralım dedim. Bunu öngörememek siyaseten cahilliktir.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir