Petrol
97.89
-0.12%
Euro
18.4189
0.10%
Dolar
17.9423
0.06%
Altın
1.038
-0.10%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.341
-0.63%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Muharrem İnce'nin 'Memleket Hareketi', partileşiyor

  Muharrem İnce'nin 4 Eylül 2020'de Sivas'tan başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi"nin, önümüzdeki aylarda "Memleket Partisi" adı altında siyasi parti olarak faaliyetlerine devam etmesi bekleniyor.
  • AA
  • 20.01.2021 - 11:27
  • Güncelleme : 20.01.2021 - 11:49
  Muharrem İnce'nin 'Memleket Hareketi', partileşiyor

  Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce, 4 Eylül 2020'de Sivas'ta "Bin Günde Memleket Hareketi"ni başlatmıştı.

  Bir çok şehir gezen İnce, parti kurma sürecinde sona yaklaştı.

  "MEMLEKET PARTİSİ"

  Memleket Hareketi olarak 70'e yakın kurucu üyeyle yoluna devam eden İnce'nin partileşmeye ilişkin kararını 5-10 gün içinde netleştirmesi, ilkbahar aylarında ise partinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına sunması bekleniyor. Partinin adının "Memleket Partisi" olacağı belirtiliyor.

  Önümüzdeki günlerde tüzük ve parti programı için kurucular kurulu üyeleriyle bir araya gelmesi beklenen İnce'nin, şubat ayı sonunda veya mart ayı başında ise CHP'den istifa edeceği belirtiliyor.

  CHP'DEN MİLLETVEKİLLERİ GEÇECEK

  İnce ile ilgili CHP'den bir ihraç kararının ise çıkması beklenmiyor. CHP'deki ortak düşünce İnce'nin istifasını beklemek yönünde.

  Bazı eski CHP milletvekillerinin yanında yer aldığı İnce'ye, CHP'li mevcut milletvekillerinin bazılarından da destek gelebileceği ifade ediliyor.

  İlk etapta CHP'li 3 ismin Memleket Partisi'ne katılacağı, bu sayısının daha sonra artabileceği kulislerde konuşuluyor.

  Muharrem İnce nin Memleket Hareketi , partileşiyor #1

  ALİ TÜRKŞEN DE KATILACAK

  Bu arada İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer alan ancak daha sonra istifa eden emekli Kurmay Albay Ali Türkşen'in de İnce ile beraber hareket edeceği öğrenildi.

  48 İL ZİYARET ETTİ

  İnce'nin "Bu hareket gücünü de finansmanını da yönünü de milletten alacaktır." diyerek geçen yıl temmuz ayında duyurduğu Memleket Hareketi, o tarihten itibaren yoğun bir ziyaret trafiği yürüttü.

  İnce, kiralanan ve finansmanı kendisini destekleyenler tarafından sağlanan bir otobüsle bugüne kadar 48 il ve çok sayıda ilçe ile köye gitti.

  İnce'nin ziyaretlerini önümüzdeki günlerde de sürdüreceği ve tüm illere gideceği belirtildi.

  Öte yandan İnce'nin, kuracağı partinin genel merkez binasını Çankaya ilçesinde tuttuğu öğrenildi. Dört katlı olduğu belirtilen binanın, önümüzdeki günlerde kullanıma hazır hale getirileceği kaydedildi.

  Muharrem İnce nin Memleket Hareketi , partileşiyor #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir