Petrol
87.59
0.82%
Euro
19.6379
0.11%
Dolar
18.6354
0.01%
Altın
1.078
-0.19%
Borsa
5013
-0.66%
Bitcoin
323.118
-0.36%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Muharrem Kasapoğlu: 8 bin sporcuya her ay harçlık verilecek

  Bakan Kasapoğlu, olimpik ve paralimpik spor dallarında 8 bin sporcuya her ay harçlık verileceğini açıkladı.
  • AA
  • 25.05.2021 - 10:10
  • Güncelleme : 25.05.2021 - 10:29
  Muharrem Kasapoğlu: 8 bin sporcuya her ay harçlık verilecek

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, olimpik ve paralimpik sporcu yetiştirilmesi hakkında yeni bir yönetmelik yayınladı.

  Yönetmeliğe göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, yaz ve kış olimpiyat oyunlarına hazırlanmak amacıyla olimpik ve paralimpik spor dallarında 8 bin sporcu yetiştirilecek.

  AYLIK HARÇLIK DESTEĞİ

  Yetiştirilecek sporcuların beslenme, barınma ve yol giderleri Bakanlık tarafından karşılanacak. Ayrıca bu sporculara asgari ücretin net tutarını geçmemek üzere; yaş grupları, branş farklılıkları, sporcuların karşılaması gerek kişisel giderler gibi hususlar da dikkate alınarak, gerektiğinden farklı tutarlarda belirleme yapılmak suretiyle her ay harçlık ödenecek.

  Bu sporculardan, bir önceki olimpiyat ve paralimpik oyunlar ile dünya şampiyonasında ilk 3'e girenlere verilecek harçlık miktarı, asgari ücretin net tutarının iki katına kadar artırılabilecek. Bunlardan bir önceki olimpiyat ve paralimpik oyunları ile dünya şampiyonasında ilk 3 dereceye girenlere verilecek harçlık miktarı, asgari ücretin net tutarının 2 katına kadar artırılabilecek.

  Muharrem Kasapoğlu: 8 bin sporcuya her ay harçlık verilecek #1

  "AMACIMIZ ELİT SPORCU YETİŞTİRMEK"

  Konuyla ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Olimpik ve paralimpik spor dallarında 8 bin sporcuya her ay harçlık verilecek. Ülkemizin sahip olduğu genç nüfus potansiyelini sonuna kadar kullanarak olimpik sporcu havuzumuzu olabildiğince geliştirmek ve nihayetinde de daha fazla elit sporcu yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz." ifadelerini kullandı.

  "TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER ETTİK"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın spora olan ilgisini ve sevgisini herkesin bildiğini aktaran Kasapoğlu, "Bizler, sporcularımızın inancının, motivasyonunun kırılmaması adına devlet olarak, bakanlık olarak tüm imkanlarımızı seferber ettik. Etmeye de devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

  Muharrem Kasapoğlu: 8 bin sporcuya her ay harçlık verilecek #2


  Görüş Bildir