Euro
9.9345
-1.02%
Dolar
8.3564
-0.97%
Altın
486.05
-1.26%
Borsa
1.403
0.7%
Bitcoin
329.300
-5.31%
33ºC
İstanbul
Güneşli 33 C
  Müjdat Gezen ve Metin Akpınar, Cumhurbaşkanı'na hakaret davasından beraat etti

  Müjdat Gezen ve Metin Akpınar, Cumhurbaşkanı'na hakaret davasından beraat etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri gerekçesiyle yargılanan oyuncular Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'a beraat kararı çıktı.
  • DHA
  • 01.03.2021 - 15:19
  • Güncelleme : 01.03.2021 - 17:50

  Oyuncular Metin Akpınar ve Müjdat Gezen, 2018 yılında Halk TV'de Uğur Dündar’ın sunduğu bir programa katılmıştı.

  Gezen, programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik "Bu AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan çıktı Kadıköy'de oturanlar için 'Türkiye'de kıyamet kopsa, bunların kılı kıpırdamaz.' dedi. Herkese parmak sallıyor. Bak Recep Tayyip Erdoğan, sen bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın. Haddini Bil." ifadelerini kullanmıştı.

  "BELKİ LİDERİ AYAĞINDAN ASARLAR"

  Metin Akpınar da yine Uğur Dündar'ın programında, “Bireylerin özgür iradesiyle geleceklerini tayin edebildikleri rejim demokrasidir. Oraya ulaşabilirsek ne ala, kavga dövüş olmaz, biz bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak her faşizmde olduğu gibi belki liderini ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki adı geçen başka liderlerin yaşadığı gibi kötü sonlar yaşayabilir ama bize yazık olur, biz harap oluruz.” dedi.

  Müjdat Gezen ve Metin Akpınar adliyede ViDEO

  Müjdat Gezen ve Metin Akpınar, Cumhurbaşkanı na hakaret davasından beraat etti #1

  4 YIL HAPİS CEZASI İSTENDİ

  Programdaki ifadelerin ardından Cumhurbaşkanı'na hakaretle yargılanan Akpınar ve Gezen'in davasında savcı, esas hakkındaki mütaalasını açıklamış, 4’er yıl 8’er ay hapisle cezalandırılmalarını talep etmişti.

  BERAAT ETTİLER

  Anadolu 8. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanıklar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar katılmazken, taraf avukatları hazır bulundu. Sanık avukatları, müvekkillerinin beraatini talep ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı şikayetlerinin devam ettiğini söyledi.

  Davayı karara bağlayan mahkeme, suçun maddi unsurlarının somut olayda gerçekleşmemesi nedeniyle sanıkların "Cumhurbaşkanı’na hakaret" suçundan ayrı ayrı beraatlerine karar verdi.

  Müjdat Gezen ve Metin Akpınar, Cumhurbaşkanı na hakaret davasından beraat etti #2

  TARKAN'DAN SEVİNÇ MESAJI

  Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın beraat kararının ardından şarkıcı Tarkan, iki oyuncu için destek mesajı yayınladı.

  Twitter hesabından düşüncelerini ifade eden Tarkan, "Ülkemizin çok kıymetli sanatçıları olan Sayın Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in yargılandıkları davadan beraat etmiş olmalarına çoook sevindim." dedi.

  Müjdat Gezen ve Metin Akpınar, Cumhurbaşkanı na hakaret davasından beraat etti #3

  Müjdat Gezen ve Metin Akpınar, Cumhurbaşkanı na hakaret davasından beraat etti #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir