Petrol
108.82
-0.26%
Euro
17.5616
-1.49%
Dolar
16.6099
-1.63%
Altın
977.94
-1.43%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
349.999
-3.32%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Müslüm Gürses'in hastane masrafını kim karşıladı

  Müslüm Gürses'in hastane masrafını kim karşıladı

  Müslüm Gürses'in vefatı sonrası açıklanan 1 milyon TL'lik hastane masrafı tartışmalara neden oldu..
  • 06.03.2013 - 13:57

  Müslüm Gürses in hastane masrafını kim karşıladı #1

  Arabesk müziğin önde gelen isimlerinden sanatçı Müslüm Gürses, geçtiğimiz pazar günü hayatını kaybetti. Müslüm Gürses'in, 3,5 aylık hastane tedavi masraflarının tam 1 milyon TL olduğu ortaya çıktı.

  BAŞBAKAN SİLDİRMEDİ, HASTANE ÜCRET ALMADI

  Gürses'in vefatının ardından 1 milyon TL'lik hastane masrafının Başbakan Erdoğan tarafından sildirildiği iddia edilmişti. Ancak ünlü sanatçı henüz hastaneye yatmadan, kendisinden ücret alınmayacağı Gürses'e ifade edilmişti. Başbakan Erdoğan'ın da, yakından takip ettiği Müslüm Gürses'in sağlık durumu için hastane yönetimine "Lütfen benim bir yakınım tedavi oluyor gibi ilgi gösterin" dediği öğrenildi.

  1 MİLYON TL'LİK FİYAT ÇOK MU YÜKSEK

  Gürses'in tedavi masrafının 1 milyon TL olması beraberinde 'fiyat çok mu yüksek' tartışmalarını getirdi. Müslüm Gürses'in hastane masrafının bu kadar yüksek olmasının nedenine gelince; 4 aya yaklaşan bir süre hastanede kalan sanatçı için yurt dışından iki adet özel cihaz getirildi. Öte yandan Muhterem Nur için hastanede özel bir oda tahsis edilirken, yoğun bakım servisinde kalan Gürses'i ziyarete gelenlere yapılan ikramlar da 1 milyon TL'lik faturada yer alıyor. SGK'lı olan Müslüm Gürses'in, yoğun bakımda kaldığı süre belli bir limiti aştığı için SGK indirimi uygulanmıyor.

  HASTANE, GÜRSES'İN MASRAFINI NEDEN AÇIKLADI

  Gürses'in hastane masraflarının açıklanmasının perde arkasında ise ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses'in açıklamaları var. Tatlıses, ünlü arabeskçi Müslüm Gürses'le ilgili "Senaryo hastanenin aynen planladığı gibi gitti. Baba zaten 1 hafta önce vefat etmişti. Bununla ilgili menajerinin de haberi vardı. Benim de haberim vardı. Hatta hastaneden bir doktor Müslüm Babanın ex olduğunu fakat ailesine söyleyemedikleri için cihaza bağlı tuttuklarını bizzat benim bir yakınıma söylemiş. Doktorlar kimi uyutuyor. Babanın beyin ölümü bir hafta önce gerçekleşmişti zaten. Ben bunu dün akşam sayın Sağlık Bakanımızla, Sezen Aksu'yla ve ayrıca Hülya Avşar'la da paylaşmıştım. Babanın ölümü kalp yetmezliği, akciğer falan filan değil. Resmen yoğun bakımda kaptığı mikroptan öldü. Dün akşam sayın Sağlık Bakanımıza babanın birkaç gün önce yaşadığı yönünde yapılan açıklamaların yalan olduğunu, yarın hastanenin ölüm haberini duyuracağını söylemiştim. Ve aynen de öyle oldu." iddialarını ortaya atmıştı.

  İbrahim Tatlıses'in bu iddiaları sonrası Memorial Hastanesi, hastane masraflarıyla ilgili bu açıklamayı yaptı.

  SGK'NIN BELİRLEDİĞİ YOĞUN BAKIM FİYATLANDIRMASI

  113 gün hastenede kalan Müslüm Baba'nın günlük maliyeti yaklaşık 9 bin TL. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun 2013 fiyatlandırmasına göre, birinci basamak yoğun bakım hastası için 337 TL, ikinci basamak yoğun bakım hastası için 716 TL, üçüncü basamak yoğun bakım hastası için de 1313 TL birim fiyat uygulanıyor. SGK, yoğun bakım hastaları için özel hastanelere gece başına 400 ile 1200 TL ücret öderken özel hastanelerin tarifesi 1500 TL'den başlıyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir