Euro
15.4477
0.13%
Dolar
13.5259
0.05%
Altın
791.8200
0.27%
Borsa
2,099.65
1.29%
Bitcoin
581.202
-0.54%
6ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 6 C

  Mustafa Sarıgül'den Emine Ülker Tarhan'a mesaj

  Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Emine Ülker Tarhan'ın CHP'den istifa etmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.
  • 03.11.2014 - 16:40
  Mustafa Sarıgül'den Emine Ülker Tarhan'a mesaj

  Mustafa Sarıgül den Emine Ülker Tarhan a mesaj #1

  Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı ile Gümüşhacıköy Belediye Başkanı  Zehra Özyol'u ziyaret eden Sarıgül, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP  ilçe teşkilatlarını ve belediyelerini ziyaret ettiklerini anlattı.

  ''BÜTÜNLEŞEREK BAŞARILI OLABİLİRİZ''

  Sarıgül, gazetecilerin Emine Ülker Tarhan'ın CHP'den istifasına ilişkin  görüşünü sorması üzerine, "Keşke hiçbir zaman istifalar olmasa. Biz bölünerek  değil bütünleşerek başarılı olabiliriz. Hiçbir arkadaşımızın yanımızdan ayrılmasını istemeyiz" dedi.

  ''CHP'NİN TARİHİ GEÇMİŞİNİ CANLANDIRMAK LAZIM''

  Yeni parti oluşumu iddiaları da sorulan Sarıgül, şunları kaydetti: "Toplumun her kesimiyle konuşuyoruz. Önemli olan CHP'nin bir tarihi geçmişi var. Bunu canlandırmak, hareketlendirmek lazım. Altı okun ayrı bir erdemi  var. Misak-ı Milli hudutlarıyla cumhuriyeti ve demokrasiyi kuran, bu noktaya taşıyan ama sürekli kendini yenilemesi gereken bir olay. Yenilenmeye ve enerjiye ihtiyaç var. Geçmiş dönemde görev yapan belediye başkanı ve milletvekillerinin  görüşleri ve tecrübelerinden yararlanmamız lazım. Kendimizi yenilememiz lazım."

  ERMENEK'TEKİ MADEN KAZASI

  Sarıgül, Ermenek'te kömür ocağında işçilerin mahsur kalmasına da değinerek, Almanya, Fransa, İsveç ve İsviçre'de yaklaşık 65 yıldan bu yana bir tek maden kazasının yaşanmadığını ifade etti.

  Türkiye'de ise arka arkaya maden kazalarının meydana geldiğini dile  getiren Sarıgül, "Maden kazalarında parti ayrımı gözetmek istemiyorum. Uzun  yıllardan beri iktidarsanız bunların tedbirlerini almanız lazım. Bu konuların  siyaset malzemesi olmasını da kesinlikle arzu etmiyorum. İktidarın birinci yılı,  ikinci yılı, üçüncü yılı olsa bir şey demem ama 14 yıldan bu yana ülkeyi yöneten  iktidarın bu noktada mutlaka tedbir alması lazım" şeklinde konuştu.


  Görüş Bildir