ensonhaber.com

Türkiye'de uyuşturucuya yönelik operasyonlar sıklaştırıldı.

Güvenlik güçlerinin ile mücadelesi sürüyor.

Hemen her gün 'Narkogüç' operasyonları ile zehir tacirlerinin tepesine çökülüyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, her yeni günde başarılı operasyonları duyuruyor.

Bakan Yerlikaya bu kez duyurusuna şu cümlelerle başladı: "Zehir tacirlerine yönelik NARKOGÜÇ operasyonları kapsamında İstanbul ve İnegöl’de düzenlenen operasyonlarda 5, Diyarbakır ve Gaziantep’te düzenlenen operasyonda ise 8 şüpheli şahıs yakalandı. Çok büyük miktarda uyuşturucu ele geçirildi."

"Zehir tacirlerine göz açtırmayacağız"

Aziz milletimiz müsterih olsun, operasyonlarımız artarak devam edecek. Zehir tacirlerine göz açtırmayacağız.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yürütülen  çalışmalar kapsamında, Sultanbeyli ve Pendik ilçeleriyle; Bursa Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzün desteğiyle İnegöl’de yapılan operasyonlarda: 1 ton 237 kg metamfetamin ele geçirildi. 5 şüpheli yakalandı.

Ele geçirilenler

Diyarbakır İl Jandarma ve Gaziantep İl Jandarma  Komutanlıklarımızca Bölücü Terör Örgütü’nün (BTÖ) finans kaynaklarını engellemek amacıyla Lice kırsalında  ve Gaziantep’te Narkogüç operasyonları düzenlendi.

2 ton 659 kilo esrar, 3 milyon 459 bin kök kenevir, 1 milyon 200 bin kök skunk ve 121 kg skunk ele geçirildi. Operasyonlarda 8 şüpheli yakalandı.

Operasyonlarımızı gerçekleştiren kahraman polis ve kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. 

Ülkenin dört bir yanında zehir tacirlerinin her an enselerindeyiz. Başta gençlerimiz olmak üzere halkımızı zehirlemelerine izin vermeyeceğiz.