Dolar
7.811
0.1333%
Euro
9.1231
0.2086%
Altın
1877.73
-0.1913%
Borsa
1121.17
0%
G. Altın
471.155
-0.2329%
Bitcoin
83563.81
-1.4486%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C
  Necati Şaşmaz darbenin senaryosunu da satın aldı

  Necati Şaşmaz darbenin senaryosunu da satın aldı

  Pana Film'in sahibi Necati Şaşmaz'ın 2 ay önce darbe filminin senaryosunu da satın aldığı ortaya çıktı.
  • Haber Merkezi
  • 17.08.2016 - 13:12

  Necati Şaşmaz darbenin senaryosunu da satın aldı #1

  Kurtlar Vadisi Darbe filmi için birkaç ay önce domain hakkı satın alan Necati Şaşmaz'ın, yine 2 ay önce Türk Patent Enstitüsü'nden darbe filminin hem isim hakkı hem de senaryosunun patentini aldığı ortaya çıktı.

  Necati Şaşmaz darbenin senaryosunu da satın aldı #2

  "FİLMİN SENARYOSU GERÇEKLE AYNI MI?"

  Senaryonun da Pana Film tarafından satın alındığını duyuran Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu Necati Şaşmaz'a "2 ay önce patentini aldığın senaryo ile darbenin senaryosu aynı mı" diye sordu.

  Eyüboğlu yazısında şunları söyledi:

  “Kurtlar Vadisi Irak” ve “Kurtlar Vadisi Filistin” filmlerini çeken şirketin “Kurtlar Vadisi Darbe”yi sinemaya aktaracağını duyurması doğal.

  İşin ilginç yanı Pana Film, Türk Patent Enstitüsü’nden “Kurtlar Vadisi Darbe”nin patentini ve kurtlarvadisidarbe.com’un domain hakkını mayıs ayında aldı.

  13 yıl önce “Bu bir mafya dizisidir” diyerek yolan çıkan bir ekibin zaman içinde nü tür konularda kalem oynattığı ortada.

  13 yıldır kökü dışarıdaki bir “Üst akıl”ın Türkiye üstünde ne tür oyunlar tezgâhladığına dair senaryo yazanların “Darbe”yi öngörmesi veya tutturması sürpriz değil.

  Ancak Pana Film’in, iki ay öncesinden patenti aldığı “Kurtlar Vadisi Darbe”yi, 15 Temmuz’dan sonra kamuoyundan gelen yoğun talebin doğurduğunu açıklaması tuhaf.

  O nedenle Necati Şaşmaz, Gezi olayları sonrasında Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşmenin ardından söylediği gibi “Acele değil, ama çabuk çabuk” bir konuyu aydınlığa kavuşturmak durumunda.

  MADEM DARBEYİ TAHMİN ETTİN, CUMHURBAŞKANI'NA NEDEN SÖYLEMEDİN

  Pana Film’in, patronu Necati Şaşmaz’ı, “Madem darbeyi tahmin ettin, başta Cumhurbaşkanı olmak üzere devleti yönetenlerle paylaştın mı?” sorusundan kurtarmak için iki ay önce patentini aldığı senaryo ile şimdikinin aynı olup olmadığını herkesi ikna edecek şekilde açıklık getirmeli.

  Necati Şaşmaz darbenin senaryosunu da satın aldı #3

  Necati Şaşmaz darbenin senaryosunu da satın aldı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir