Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
473.397
0.04%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  Nihat Hatipoğlu, bira içen kızlar yazısının çarptırıldığını söyledi

  Nihat Hatipoğlu, bira içen kızlar yazısının çarptırıldığını söyledi

  Nihat Hatipoğlu, geçen hafta kaleme aldığı yazısında geçen ifadelerin çarpıtıldığını söyleyip, açıklık getirdi.
  • Haber Merkezi
  • 30.10.2020 - 13:15
  • Güncelleme : 30.10.2020 - 14:14

  İlahiyat profesörü Nihat Hatipoğlu'nun, geçen hafta kaleme aldığı yazısı çok konuşulmuştu.

  Hatipoğlu, geçen haftaki köşe yazısında, sokakta yürürken 4 genç kızın bira içtiğini görüp; alkol kullanan kızların, yüzünde maske olmasına rağmen kendisini tanıdığını ve biralarını sakladığını söyledi.

  Hatipoğlu, bugünkü Sabah gazetesinde kaleme aldığı köşe yazısında da “bira içen kızları hayretle karşıladığına” yönelik ifadelerinin çarpıtıldığını söyledi ve şunları yazdı;

  "NEDEN HAYRET EDİYORMUŞUM"

  Bir kısım insan bir ilahiyatçının nasıl olur da bira içen gençlere hayret ettiğini yazdı. İlginç. Kur'an alkolün her türlüsünü yasaklıyor. İçkinin haram olduğunu bilmeyen yok. Başkasının hayatına karışmadan, müdahale etmeden, hakaret etmeden haram olan bir şeyden rahatsız olduğumuzu söylememiz ne zamandan beri yadırganır oldu!

  "BUNU YAPMAZSAK YADIRGANMALIYIZ"

  Bunu yapmazsak yadırganmalıyız. Biz kumardan da, kul hakkını yemekten de, zulmetmekten de, hasetten de, gıybetten de, faizden de, rüşvetten de, başkasının hakkını yemekten de, haksız kazançtan da, şirkten de, namaz kılınmamasından da ve benzeri her haramdan da rahatsız oluruz. Ve bunu ilk kez söylüyor da değiliz.

  "NE DESEYDİM YANINIZA OTURAYIM MI DESEYDİM"

  Peki ne bekliyorlardı benden oradan geçerken: Gençler aferin. Devam edin. Bir de ben de sizinle beraber oturayım bari mi demeliydim? Hiçbir şey demeden ve hatta onları mahcup etmemek için oraya yoğunlaşmadan yanımdaki dostlara bakıp hızlı geçelim dedim. Yolumuza devam ettik."

  Nihat Hatipoğlu, bira içen kızlar yazısının çarptırıldığını söyledi #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir