Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.995
0.41%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Numan Kurtulmuş'tan gençlere müjde

  Bakanlar Kurulu sonrası konuşan Numan Kurtulmuş "Gençler için 25 yaşın altındaki sigorta prim borçları silinecek." diye konuştu.
  • Ajanslar
  • 21.03.2016 - 20:40
  Numan Kurtulmuş'tan gençlere müjde

  Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  Birçok konuya değinen Kurtulmuş, sigorta prim borçlarına ilişkin gençleri sevindirecek bir açıklama yaptı: "Gençler için 25 yaşın altındaki sigorta prim borçları silinecek."

  Numan Kurtulmuş tan gençlere müjde #1

  Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları;

  20 Temmuz'dan itibaren başlayan bu terör saldırılarının amacı Türkiye'yi içine kapatmak. Terörden yılmadan yola devam edeceğiz. Teröre alışmayacağız, birlik olacağız.

  GS-FB DERBİSİ

  Farklı istihbarat bilgileri alındı, maç ya seyircisiz oynanacaktı yada iptal edilecekti. Gerekli istişareler sonrası bu derbi müsabakası ertelendi. Ortada son derece tedbir almamızı gerektiren istihbarat mevcuttu. Ciddi bildiler vardı, spekülasyonlar boştur. Gelen istihbarat bilgileri üzerine bu zor arar alındı.

  4 Nisan'dan itibaren geri alımlar öngörülmektedir. Yunan adalarından alınan bir mülteci için Avrupa'ya bir mülteci gönderilecektir. Şuanda Avrupa Birliği rakam olarak 72 binde sınırlamaktadır. Ancak Merkel'in bu konudaki çalışmalarını biliyoruz. Türkiye'de AB'ye gidecek mültecilerde gidecek isimlerden en çok ihtiyaç içerisinde olanlar seçilecek.

  VİZESİZ AVRUPA

  Vize serbesti için bütün çalışmaları Nisan ayına kadar yapacağız. Umuyoruz ki Haziran ayında vize muafiyeti işini halletmiş olacağız. Muhalefet partilerinden Meclis'i bloke etmemelerini istiyoruz.

  "VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YÜZDE 100 YERİNE GETİRMİŞ OLACAĞIZ"

  3 ay içinde verdiğimiz sözleri gerçekleştirmek için son çalışmalarımızı Meclis'e gönderiyoruz. Böylelikle verdiğimiz sözleri yüzde 100 yerine getirmiş olacağız.

  SİGORTA PRİM BORÇLARI SİLİNECEK

  Gençler için 25 yaşın altındaki sigorta prim borçları silinecek. Ayrıca 52 maddelik reform paketi ise Meclis'e sevkedildi.

  Ayrıca 65 yaş aylıklarında kesinti ve duraksamanın olmaması, sosyal destek alanların istihdamı halinde işveren sigorta priminin karşılanması, ayrıca organize sanayi bölgesi dışındaki özel kesime ait meslek okullarında okuyan öğrencilerle ilgili hükümetin destek vermesi, iş kanununa tabi olarak çalışanların yıllık izinlerine esneklik getirilmesi, sendikaların terör mağdurlarına ayni ve nakdi yardımlar yapabilmesi, daha evvel de paylaşmıştık, kentsel dönüşüm kapsamına girmek şartıyla izinsiz yapılara elektrik ve su bağlanması çok sayıda yurttaşımızın taleplerinin içinde yer alıyor.

  EN KISA ZAMANDA YASALAŞACAK

  Lise ve üniversite öğrencilerinin staja özendirilmesi, çıraklık eğitiminin altyapısının güçlendirilmesi, meslek liselerinden üniversiteye girişte öğrencilerimize ek puan verilmesiyle igili düzenlemelerin yapılması, özel mesleki ve teknik anadolu liselerinin atölye ve laboratuvarlarında üretim ve satış yapılabilmesinin zemininin hazırlanması gibi. Bunlar bir kısmı. Bugün yürürlük maddeleriyle birlikte 52 madde olan bu paket TBMM'ye sevk edildi ve ümit ediyoruz ki en kısa zamanda yasalaşacaktır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir