Euro
15.2600
-0.08%
Dolar
13.4432
-0.21%
Altın
792.4320
-0.15%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
492.556
2.42%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C
  Nuray Mert'in şeriat korkusu

  Nuray Mert'in şeriat korkusu

  CHP'nin bile söylemlerinden çıkardığı şeriat geliyor korkusu, 15 yıl sonra Nuray Mert tarafından dile getirildi..
  • Haber Merkezi
  • 08.04.2016 - 11:57

  Nuray Mert in şeriat korkusu #1

  AK Parti iktidar olduğunda, başta CHP olmak üzere muhalefette yer alan hemen herkes hükümetin ülkeye şeriat getirmeye çalıştığı propagandasını yapıyordu.

  CHP BİLE ARTIK 'ŞERİAT GELİYOR' DEMİYOR

  Aradan yıllar geçince, AK Parti'nin de Erdoğan'ın da şeriat getirmek gibi bir derdi olmadığı her muhalif tarafından kabul edildi, CHP bu propagandayı söylemlerinden çıkardı..

  NURAY MERT 15 YIL SONRA 'LAİKLİK GİDİYOR' DİYE KORKTU

  Yazar Nuray Mert ise bunca yıl sonra, CHP'nin bile diline almadığı şeriat korkusu konulu söylemleri köşesine taşıdı AK Parti'yi İslam düzeni kurmaya çalışmak ve laikliği kaldırmaya çalışmak ancak bunları söyleme yansıtamamakla suçladı.

  LAİKLİK ANAYASA'DAN ÇIKARILMAK İSTENİYOR

  İşte Nuray Mert'in yazdığı o satırlardan bazıları:

  Aslında kimsenin kuvvetler ayrımı imiş, yargının bağımsızlığı imiş, kavradığı da aldırdığı da yok, sadece şimdilik nedense bu denli açık konuşulamıyor. Tıpkı, laikliği anayasadan çıkarmak istediklerini açıkça söyleyemedikleri gibi. Söylediğiniz gibi her şey kontrolünüz altında; daha neden çekiniyorsunuz, bari samimi olun belki oradan bir çıkış noktası buluruz.

  Bir süre önce, “laikliği istemiyorsanız, aklınızdaki bir tür İslam düzeni, hiç olmazsa güçlü iken delikanlı (bu terimi kadınları dahil ederek kullanıyorum) olun,onu da tartışalım” diye yazdım. Hadi ben önermiş olmayayım, siz kendiliğinizden bu tartışmayı başlatmış olun, neden bu sessizlik, insan doğru olduğuna inandığı şeyleri söylemekten neden çekinir? İkna etmek zor, dayatmak kolay değil mi? Veya, asıl derdiniz doğru olduğuna inadığınız bir düzeni, anlayışı savunmak değil, işinizi yürütmek? Galiba, pek çoğunuz için, ikincisi değil mi? O halde, sizinle neden tartışalım? Sizinle neyi tartışalım?


  Görüş Bildir