Euro
15.4368
0.06%
Dolar
13.5138
-0.04%
Altın
791.1280
0.19%
Borsa
2,098.56
1.24%
Bitcoin
581.200
-0.47%
6ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 6 C
  Ölen 2 maden işçisinin kimlikleri belli oldu

  Ölen 2 maden işçisinin kimlikleri belli oldu

  Ermenek'te cenazelerine ulaşılan maden işçilerinin kimlikleri belli oldu.
  • 08.11.2014 - 10:48

  Ölen 2 maden işçisinin kimlikleri belli oldu #1

  Ermenek'teki madende mahsur kalan 18 işçiden ikisinin naaşlarına, 9 gün boyunca yapılan arama çalışmaları sonucunda ulaşılmıştı.

  KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

  41 kişiden alınan DNA örnekleri Ankara Adli Tıp Kurumu'na helikopter ile gönderilmişti. DNA tespiti sonucu işçilerin kimlikleri belirlendi. Ulaşılan naaşların Kerim Haznedar ile İsa Gözbaşı'na ait olduğu anlaşıldı.

  Ölen 2 maden işçisinin kimlikleri belli oldu İZLE

  MADENCİLER SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

  Maden ocağının nefeslik kısımdaki 2'nci Baş yukarı bölümünde moloz içinde cesetleri yan yana bulunan Kerim Haznedar ve İsa Gözbaşı, mezarlıkta da yan yana toprağa verildi .Cenaze namazına, Enerji Bakanı Taner Yıldız ile Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan da katıldı.

  Ölen 2 maden işçisinin kimlikleri belli oldu #2

  MADENCİLER SON YOLCULUKLARINA UĞURLANDI

  ÇOCUKLARININ TEDAVİ MASRAFLARI İÇİN MADENDE ÇALIŞIYORDU

  Kardeşi Ali Haznedar ile birlikte madende mahsur kalan ve cansız bedenine ulaşılan 2 çocuk babası 32 yaşındaki Kerim Haznedar'ın ise beyninde su toplaması nedeniyle 5 ay önce ameliyat olan ve tedavisi süren 1 yaşındaki oğlu Mustafa Haznedar'ın tedavi masraflarını karşılayabilmek için madende çalıştığı öğrenildi. 9 kardeş olan Kerim Haznedar'ın, 5 kardeşinin maden ocağında çalıştığı öğrenilirken aynı madende çalışan Ali Haznedar da halen çalışıyor.

  7 AYLIKKEN HALASINA EVLATLIK VERİLDİ

  Maden ocağında mahsur kalan ve cansız bedenine ulaşılan işçilerden 23 yaşındaki İsa Gözbaşı, 7 aylık iken çocukları olmadığı için halası Nazmiye Gözbaşı'na evlatlık olarak verildiği ortaya çıktı. 43 yıl önce evlenen Ali Gözbaşı(57) ve eşi aynı yaştaki Nazmiye Gözbaşı'nın İsa Gözbaşı'ya öz evlatları gibi yetiştirdikleri öğrenildi. Bekar olan ve 1 yıldır sigortalı iş olduğu için mahsur kaldığı maden ocağında çalışan İsa Gözbaşı'nın dayı dediği 4 çocuk babası Hasan Hüseyin Tuncer'in öz babası ve Hatice Tuncer'in de annesi olduğunu bildiği belirtildi.Ölen 2 maden işçisinin kimlikleri belli oldu #3

  BİR ANNENİN FERYADI: YAVRUM NASIL GİRECEK MEZARLIĞA

  Kerim Haznedar ve İsa Gözbaşı'nın cenazeleri kimlikleri belinlendikten sonra Ermenek Devlet Hastanesi Morgu'ndan alınıp Aşağı Çağlar Köyü'ne getirildi. Cenaze töreni alan dar olduğu için cami önünde değil de köy mezarlığında yapıldı. Bu nedenle de televizyonların canlı yayın araçları köy girişinden içeri alınmadı. Masaların üzerine beyaz örtü serilip, musalla taşı olarak kullanıldı. İşçilerin Türk bayrağına sarıla tabutları cenaze aracından indirilip omuzlarda musalla taşına doğru getirildiği sırada İsa Gözbaşı'nın öz annesi Hatice Tuncer, koşarak işçilerin defnedileceği mezarların içine indi. Tuncer, ''Yavrum, nasıl girecek buraya. Ne olur onu gömmeyin beni gömün buraya.'' diye ağladı. Yakınları Tuncer'i güçlükle mezarın içinden çıkartıp sakinleştirdi.

  Ölen 2 maden işçisinin kimlikleri belli oldu #4

  MADENCİ BABASINDAN, BAKAN ELVAN'A, ''BUNLARIN HESABINI KİM SORACAK

  Kerim Haznedar'ın babası Şükrü Haznedar ise cenaze törenine katılacak olan bakanlardan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'a sarılarak ''Bunların hesabını kim soracak. Siz mi soracaksınız Biz mi soracağız Biz soracaksak hesap sormasını biliriz. Onların ocaklarını söndürürüz. Yavrularım böyle ortada kalmasın. Ne olur diğer oğlumu da(Ali Haznedar) madenden çıkartın'' dedi. Elvan da, madenci babasına sarılıp teselli etti.

  CENAZEYE 3 BİN KİŞİ KATILDI

  Cenaze törenine Enerji ve Tabii Kaynaklara Bakanı Taner Yıldız, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Karaman Valisi Murat Koca, Ak Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, işçilerin yakınları ve yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

  Ölen 2 maden işçisinin kimlikleri belli oldu #5


  Görüş Bildir