Ömer Çelik: Cumhurbaşkanımız yeni anayasa sürecine sahip çıkılsın dedi
AA

Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde 27 Şubat 2020'den sonra ilk kez milletvekilleriyle bir araya geldi.

Toplantıya; AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Erkan Kandemir, Hamza Dağ da katıldı.

Basına kapalı gerçekleşen toplantı yaklaşık 2,5 saat sürdü.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de partisinin İstişare Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Çelik, devam eden toplantılarda yeni anayasa konusunun ele alındığını bildirdi.

Ömer Çelik: Cumhurbaşkanımız yeni anayasa sürecine sahip çıkılsın dedi

"BİRİNCİ İŞİMİZ, VATANDAŞLARIMIZLA DAHA YOĞUN BİR ARADA OLMAK"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamaları şu şekilde:

"Devam eden projeler ve kendilerinin değerlendirmeleriyle ilgili olarak görüşlerini paylaştılar. Milletvekillerimize ve teşkilatlarımıza söylediği vatandaşlarımızla daha yoğun bir arada olmak gerektirdiğidir. Salgın koşullarının getirdiği mesafeler var, normalleşme dönemiyle tedbirlere uyardı, teşkilatlarımızın ve milletvekillerimizin geçmişte yaptığı gibi yaz aylarında vatandaşlarımızla bir araya geleceği yoğun bir çalışma dönemi olacak.

TARIM VE TERÖRLE MÜCADELE DE DEĞERLENDİRİLDİ

Milletvekillerimizin illerine göre değerlendirmeleri, tarım, terörle mücadele konusu değerlendirildi, dış politikada Avrupa ve Afrika ile ilişkiler değerlendirildi. Cumhurbaşkanımız tavsiye ve talimatlarının yanı sıra salgınla ilgili Türkiye'nin pozitif ayrışan yöntemlerini paylaştı.

ERDOĞAN'DAN 'YENİ ANAYASA SÜRECİNE SAHİP ÇIKILMALI' VURGUSU

Yeni Anayasa sürecine sahip çıkılması gerekliliğine vurgu yaptı. Türkiye'de sivil anayasa arayışı vardır. Cumhurbaşkanımız bunun gerçekleşmemiş olmasının kabul edilemeyeceğini, AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın güçlü şekilde sahip çıktığını, bunun hayata geçirilmesi konusunda değerlendirmeleri oldu.

"BU SERİ DEVAM EDECEK"

NATO ve Azerbaycan'daki ziyaretlerine ilişkin değerlendirmelerini paylaştı. Haftaya da yine Cumhurbaşkanımız milletvekilleriyle bir araya gelecek. Bu seri aynı şekilde devam edecek. Belediye başkanlarımızla devam ediyor. Genel Merkezimiz, teşkilatımız ve milletvekillerimizle birlikte Cumhurbaşkanımız vatandaşlarımızla bir araya gelmeye devam edecek. MYK'mız var, daha kapsamlı değerlendirme yapacağız."

Ömer Çelik: Cumhurbaşkanımız yeni anayasa sürecine sahip çıkılsın dedi

Ömer Çelik: Cumhurbaşkanımız yeni anayasa sürecine sahip çıkılsın dedi

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)