Ömer Çelik: Cumhuriyetimiz hepimizin ortak çatısıdır
AA

Haftalık olarak yayınlanan Gerçek Hayat dergisi, hilafet çağrısı yaptı. "Şimdi değilse ne zaman, sen değilsen kim? Hilafet için toparlanın" kapağıyla çıkan dergi, tartışmaların fitilini ateşledi.

Muhalefetten gelen tepkilerin ardından AK Parti'den de ilk açıklama geldi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TÜRKİYE, LAİK VE SOSYAL BİR HUKUK DEVLETİDİR

Türkiye'nin siyasal rejimi ile ilgili siyasal kamplaşmanın yanlış olduğuna vurgu yapan Ömer Çelik, Twitter'dan yaptığı paylaşımda Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olduğuna dikkat çekti.

"CUMHURİYET GÖZBEBEĞİMİZDİR"

Çelik, Cumhuriyetin tüm özellikleri ile herkesin ortak çatısı olduğunun altını çizerek, "Türkiye'nin siyasal rejimiyle ilgili siyasal kamplaşma üretmek yanlıştır. Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle gözbebeğimizdir. Dünden beri sosyal medyada siyasal rejimimizle ilgili ortaya çıkan sağlıksız tartışma ve kamplaşma, Türkiye'nin gündemi değildir." değerlendirmesinde bulundu.

Ömer Çelik: Cumhuriyetimiz hepimizin ortak çatısıdır

"ORTAK İDEALLERİMİZ İLE GELECEĞE YÜRÜMELİYİZ"

Çelik, Türkiye Cumhuriyeti'nin güçlü ve büyük bir devlet olmasının yanı sıra tüm dünyada bilhassa "kimsesizlerin kimsesi" olduğuna vurgu yaparak, şöyle devam etti:

"Sorumluluğumuz ahlaki ve siyasidir. Siyasal temeli olmayan kamplaşmalar yerine ortak ideallerimizle geleceğe yürümeliyiz. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Milletimizin duası ve desteğiyle, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz ve insanlık için erişilmez denilen hedeflere yürüyoruz. Cumhuriyetimiz parlamaya devam edecektir. Milletimizin tüm fertleri bu gelecekte pay sahibidir.

Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı, devletimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşı kahramanlarını rahmetle ve saygıyla yad ediyoruz. Tarihten bugüne kesintisiz bir halka olarak devam eden mücadele azmimizi daha da kuvvetli kılıyoruz."

"CUMHURİYETİMİZ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, paylaşımında, Cumhuriyetin milletin asırlara dayanan büyük devlet geleneğinin birikimi ve billurlaşmış hali olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Mensubu olmakla şeref duyduğumuz milletimiz, insanlık ailesinin seçkin ve saygın mensubudur. Buna layık olmak hepimizin borcu ve kaderidir. Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır. Cumhurbaşkanımızın dirayetli yönetimiyle milletimizin özlemlerine sağlam adımlarla ulaşacağız. Duamız milletimizledir. Gayretimiz biricik ülkemiz içindir. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti."

İŞTE O DERGİ

Ömer Çelik: Cumhuriyetimiz hepimizin ortak çatısıdır