Petrol
113.7
2.45%
Euro
17.5497
0.13%
Dolar
16.6596
0.81%
Altın
975.53
0.69%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
342.647
-1.96%
24ºC
İstanbul
Bulutlu 24 C

  Ömer Çelik: Kadınlara karşı medeniyetsiz dil, cehalettir

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bir kişinin kadınlara karşı kullandığı dil, kendi insanlığına verdiği nottur” dedi.
  • İHA
  • 30.07.2020 - 21:10
  Ömer Çelik: Kadınlara karşı medeniyetsiz dil, cehalettir

  AK Parti MKYK ve MYK Üyesi ayrıca Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından kadına karşı sözlü şiddete tepki gösterdi.

  "KADINLARA KARŞI MEDENİ OLMAYAN DİL, KULLANILMASI ÇOK AYIPTIR VE CEHALETTİR"

  Sözcü Çelik yaptığı paylaşımda, “Bir kişinin kadınlara karşı kullandığı dil, kendi insanlığına verdiği nottur. Hiçbir siyasi, sosyal veya hukuki tartışmada kimse mutlak doğruyu temsil edemez. Sosyal, hukuki ve siyasi konularda kadınların şahsiyetlerini hedef almak utanç vericidir. Farklı fikirler ancak medeni ortamda birbiriyle rekabet edebilir. Medeni olmayan atmosferde fikir yaşamaz. Özellikle kadınlara karşı medeni olmayan dil kullanılması çok ayıptır ve cehalettir” ifadelerine yer verdi.

  "KADINLARA KARŞI KULLANILACAK TEK DİL, SAYGI DİLİDİR"

  AK Parti Sözcüsü Çelik, “Kadınlara karşı kullanılacak tek dil, saygı dilidir. Bunun dışında her yaklaşım barbarlıktır. İnsan vicdanı, kadına dönük sözel ve fiziki şiddeti mutlak biçimde reddeder. Bir görüşü savunmak için kadına dönük sözel şiddet kullanmak, bir görüşü eleştirmek için kadınların insanlıklarına, şahsiyetlerine, namuslarına saldırmak utanılması gereken bir barbarlıktır. İlk ve son sözümüz şudur: Kadınlar insandır, biz de insanoğluyuz” dedi.

  Ömer Çelik: Kadınlara karşı medeniyetsiz dil, cehalettir #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir