Dolar
7.8854
0.085%
Euro
9.2843
0.0948%
Altın
1901.96
-0.1013%
Borsa
1205.37
1.0597%
G. Altın
482.479
0.0352%
Bitcoin
92778.87
0.0339%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C

  Ömer Çelik: Kılıçdaroğlu'nun yalan siyasetine başvurmasını kınıyoruz

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar Emiri'nin karşısında eğildiği iddialarına yanıt verdi.
  • Haber Merkezi
  • 08.10.2020 - 16:05
  Ömer Çelik: Kılıçdaroğlu'nun yalan siyasetine başvurmasını kınıyoruz

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar ziyaretinde çekilen bir fotoğrafını eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

  Ömer Çelik, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğanı eleştirmek adına yalan siyasete başvurduğunu belirtti.

  "SON DERECE YAKIŞIKSIZ BİR BEYANAT"

  Çelik, paylaşımının devamında şu ifadeleri kullandı:

  "Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanımızı eleştirmek adına yalan siyasetine bir kez daha başvurmasını kınıyoruz. Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına karşı siyasi husumet içindedir. Türkiye karşıtı bir siyasettir bu. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımızın yurt dışında yabancı bir liderin önünde eğildiği iddiasıyla son derece yakışıksız bir beyanat verdi. Görüntünün tamamını milletimizin takdirlerine sunuyorum. Türkiye Cumhurbaşkanlığına yapılan bu iftira artık husumetin beyanıdır.

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan eleştirisini yalanlayan görüntü

  "YAPTIĞI YALAN ÜRETMEKTİR"

  Kılıçdaroğlu’nun yaptığı muhalefet değildir. Türkiye Cumhuriyeti’ni küçük düşürmek için yalan üretmektir. Siyasi tarihimizde daha önce görülmemiş, kendi devletini küçük düşürme gayreti içinde olan bir yalan siyaseti görüyoruz.

  Kılıçdaroğlu, daha önce de Cumhurbaşkanımız ile Trump arasında gerçekleşen heyetler arası görüşmeye ilişkin Türk heyetinin not tutmadığına dair aslı olmayan bir iddiada bulunmuştu. Bunun yalan olduğu ispatlanmıştı.

  Maalesef CHP’nin yalan siyaseti, siyasi hafızayı anlık fotoğraf karelerine indirgeyen bir tükenmişliktir; 3 saniye öncesi ile sonrasını bir arada görme kapasitesine sahip değildir. Ancak yabancı devletlerin yapacağı türden kara propoganda yöntemleri bunlar.

  "SİYASETEN BÜKÜLMEK BİZİM KİTABIMIZDA YOKTUR"

  CHP yönetimi, parti içi rekabeti dahi yalan üzerinden yönetmeye çalıştı. 'Beştepe'ye giden CHP'li' tezgahının kaynağı da CHP Genel Merkezi çıktı, yalanı tezgahlayan isimler CHP Kongresi'nde yerlerini korudu.

  Kılıçdaroğlu; Suriye’de, Doğu Akdeniz’de ve Libya’da Türkiye’nin statükoya eğilmesini isterken Cumhurbaşkanımız dimdik durdu. Siyaseten eğilip bükülmek bizim kitabımızda yoktur. Cumhurbaşkanımız hakkında böyle konuşanlar aynaya baksın.

  "CUMHURBAŞKANIMIZ DİMDİK AYAKTADIR"

  Neticede CHP yönetiminin, yalandan medet uman siyaset anlayışı gün geçtikçe farklı örneklerle karşımıza çıkmaktadır. Bu siyaset anlayışı zavallılıktır.

  Cumhurbaşkanımız milletimiz adına devletimizin hak ve menfaatlerini temsil etmekte ve korumakta eğilmez ve bükülmez Türkiye siyasetini dirayetle yönetmektedir. İçerde Kılıçdaroğlu’nun ürettiği bu husumet ve yalan siyasetlerine rağmen Cumhurbaşkanımızın duruşu dimdik ayaktadır."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir