Dolar
8.1909
0.0745%
Euro
9.6589
0%
Altın
1907.73
-0.0094%
Borsa
1152.63
0.7147%
G. Altın
502.151
0.0956%
Bitcoin
112092.99
0.2333%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C

  Ömer Çelik: Türkiye'ye karşı sözde tehditlerin hiçbir önemi yok

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Oruç Reis'in NAVTEX ilanından sonra tekrar Akdeniz'e açılmasıyla başlayan tartışmaya ilişkin konuştu.
  • Haber Merkezi
  • 12.10.2020 - 14:50
  • Güncelleme : 12.10.2020 - 14:50
  Ömer Çelik: Türkiye'ye karşı sözde tehditlerin hiçbir önemi yok

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kaş ilçesi açıklarına doğru hareket eden Oruç Reis sismik araştırma gemisi hakkında açıklamalarda bulundu.

  Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Ömer Çelik, "Akdeniz’den güzel haberler bekliyoruz. Milletimizin hak ve menfaatlerini tavizsiz savunacağız." ifadelerini kullandı.

  "TEHDİTLERİN HİÇBİR ÖNEMİ YOK"

  Çelik, açıklamasına şu sözler ile devam etti:

  "Türkiye’ye karşı sözde tehditlerin hiçbir önemi yok. Türkiye hem masada hem sahada hak ve menfaatlerini korumaya kararlıdır. Cumhurbaşkanımızın duruşu nettir. Türkiye’nin dostluğu kıymetlidir. Zorbalık ve dayatmayla Türkiye’ye yaptırılacak hiçbir iş yoktur.

  Atatürk’ün 'Yurtta sulh, cihanda sulh' ilkesine bağlı olarak ülkemiz için olduğu kadar bölgemiz için de güvenlik ve refah istiyoruz. Kendi güvenliğimizi ve refahımızı komşularımızın zayıflığında veya güvensizliğinde aramıyoruz. Herkes için refah ve güvenlik istiyoruz.

  "MASADAN KAÇANLARA SAHADA CEVAP VERİYORUZ"

  Türkiye ile sorunları masada çözmek isteyenler için Türkiye kapasitesi yüksek bir müzakere devletidir. Diplomasi yerine tehdit üretenlere karşı ise Türkiye haklarını koruma konusunda çok kudretli bir devlettir.

  Dostluğumuz kıymetlidir. Müzakere masasında dostlarımızla hep “kazan-kazan” sonucu üretmekten yanayız. Masadan kaçıp tehdit ve dayatmalara sığınanlara ise cevabımızı sahada her zaman veriyoruz.

  "'YURTTA SULH, CİHANDA SULH' DİYORUZ"

  Cumhurbaşkanımız 'Hiçbir zaman masadan kaçan taraf olmayacağız' diyerek diplomasi yoluyla sorun çözmek isteyenler için hazır olduğumuzu ifade ediyor. Bunun yerine tehditlere başvuranlara ise verecek ne çakıl taşımız, ne de bir damla suyumuz var.

  Kara vatanımız, mavi vatanımız ve gök vatanımız konusunda dünyanın en kararlı milletiyiz. Müzakere masası isteyenler için en iyi müzakere devletiyiz. Ama dayatma peşinde koşanlara taviz vermeyiz. Bu ilkeler çerçevesinde; 'Yurtta sulh, cihanda sulh' diyoruz."

  Görüş Bildir