Ömer Halisdemir’e 'darbeci' diyen İYİ Partiliye ihraç talebi
İHA

İYİ Parti Tokat İl Yönetim Kurulu Üyesi Songül Sarıtaşlı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Türkiye'nin gündemine oturdu.

"ASIL DARBECİ ÖMER HALİSDEMİR"

Songül Sarıtaşlı, 15 Temmuz gecesi şehit düşen Ömer Halisdemir hakkındaki "Semih Terzi'nin tersine asıl darbecinin Ömer Halisdemir olduğunu da biliyorsunuz değil mi?" sözleri tepkileri de beraberinde getirdi.

TEPKİ YAĞDI, PAYLAŞIMI SİLDİ

Sarıtaşlı, tepkiler üzerine paylaşımnı silerek sosyal medya hesabını kapattı.

Ömer Halisdemir’e 'darbeci' diyen İYİ Partiliye ihraç talebi

İYİ PARTİ TOKAT İL BAŞKANI: KABUL EDİLEMEYEN ÇİRKİN PAYLAŞIM

Yaşanan olayın ardından İyi Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, basın açıklaması yaptı. Başkan Sağol, “İYİ Parti Tokat İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Uğur Songül Santaşlı, Twitter hesabında 15 Temmuz Şehidimiz Ömer Halisdemir hakkında akıl ve vicdan sahibi hiçbir Türk vatandaşının kabul edemeyeceği, İl Teşkilatımız ve bütün İyi Parti camiasını derinden üzen oldukça çirkin bir paylaşımda bulunmuştur. Şehidimiz Ömer Halisdemir, Türk milletinin Anadolu coğrafyasındaki varoluş mücadelesinin milyonlarca şehidinden birisidir.

"KESİN İHRAÇ TALEBİYLE DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ"

Ayni zamanda şehidimiz Ömer Halisdemir, Türk milletinin yiğit evlatlarının bundan böyle darbeye kanları ve canları pahasına müsaade etmeyeceğini gösteren öncü bir şehidimizdir. Bu topraklarda varlığımızı borçlu olduğumuz, şehitlerimize yönelik saygısızlığı asla ve kata kabul etmeyeceğimiz bilinmelidir. Bu çirkin paylaşımdan haberdar olduğumuz an itibarıyla bahse konu kişiyi kesin ihraç istemiyle disipline sevk ettiğimizi ve bundan sonrasını yüce Türk adaletine bıraktığımızı kamuoyuna duyururuz." diye konuştu.

Ömer Halisdemir’e 'darbeci' diyen İYİ Partiliye ihraç talebi

MHP'DEN TEPKİ: ŞEHADETE BAŞI DİK YÜRÜYEN YİĞİT

MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek de yazılı açıklama yaparak “Ömer Halisdemir; bu milletin bağrında yetişmiş, vatan hainlerini alnının ortasından karışlarken bir saniye şüpheye düşmemiş, ölüme başı dik yürümüş bir kahramandır. İYİ Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Songül Sarıtaşlı, 15 Temmuz şehidimiz Ömer Halisdemir'i darbeci, terörist Semih Terzi'yi ise yaptığı paylaşımla masum göstererek darbeci zihniyette bir tavır sergilemiştir. Herkes şunu bilsin ki Ömer Halisdemir, şehadete başı dik bir şekilde yürüyen yiğittir. Vatanın kaderini değiştiren şehittir.” ifadelerini kullandı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öte yandan Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı da konuyla ilgili açıklama yaparak Sarıtaşlı hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Açıklamada; “Tokat ilinde şüpheli U.S.S.’nin 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan olaylara ilişkin bazı yorum ve paylaşımları nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığımızca suçu ve suçluyu övme suçundan derhal soruşturma başlatılmıştır. Bu kapsamda şüphelinin ifadesi alınmış olup soruşturma devam etmektedir.’’ denildi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)