Euro
15.2816
0.42%
Dolar
13.5343
0.33%
Altın
775.38
0.13%
Borsa
1.981
2.78%
Bitcoin
709.000
-0.81%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  Osman Baydemir ile ilgili Kırmızı Bülten talebi Adalet Bakanlığı'na gönderildi

  Osman Baydemir ile ilgili Kırmızı Bülten talebi Adalet Bakanlığı'na gönderildi

  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, yurt dışındaki HDP'li Osman Baydemir hakkında kırmızı bülten ve iade talebini Adalet Bakanlığı'na gönderdi.
  • AA
  • 17.09.2020 - 14:08

  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca eski HDP milletvekili Osman Baydemir hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan başlatılan soruşturma sürüyor.

  Soruşturma kapsamında Baydemir'in çeşitli tarihlerde silahlı terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "yasama meclisi" olarak kabul edi̇len Demokratik Toplum Kongresi (DTK) toplantılarına "diplomasi komisyon üyesi" olarak katılıp, konuşma yaptığı, terör örgütü PKK'ya müzahir bazı yayın organlarında yapılan çağrılara uyarak yasa dışı etkinliklere ve PKK'lı teröristlerin cenazelerine katıldığı tespit edildi.

  15 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

  Bunun üzerine yurt dışında olduğu değerlendirilen Baydemir hakkında Diyarbakır 3. Sulh Ceza Hakimliğince, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklanmasına yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

  KIRMIZI BÜLTEN TALEBİ ADALET BAKANLIĞI'NA GÖNDERİLDİ

  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, yurt dışındaki Baydemir hakkında kırmızı bülten ve iade talebini Adalet Bakanlığı'na gönderdi.

  İngiltere yetkili adli makamına gönderilen talepnamede, Baydemir ile ilgili yürütülen terör soruşturmasının sonuçlandırılabilmesi için Türkiye'ye iade edilmesi istendi.

  Osman Baydemir ile ilgili Kırmızı Bülten talebi Adalet Bakanlığı na gönderildi #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir