Euro
15.2340
-0.44%
Dolar
13.4735
-0.25%
Altın
797.6820
-0.35%
Borsa
1910
0.00%
Bitcoin
490.622
0.68%
-2ºC
İstanbul
Bulutlu -2 C
  Paralel Yapı Ersel Ezen'i casus diye yargıladı gazi oldu

  Paralel Yapı Ersel Ezen'i casus diye yargıladı gazi oldu

  Diyarbakır Hani'de bomba yüklü tankerle düzenlenen PKK saldırısında Paralel'in casus diye yargıladığı komutan da yaralandı.
  • 14.04.2016 - 13:19

  İzmir Askeri Casusluk davasında "casus", "örgüt üyesi" olarak suçlanarak tutuksuz yargılanan Hani İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ersel Ezen ile eşinin terör örgütü PKK'nın bombalı saldırısında yaralandığı ortaya çıktı.

  GÖZÜNÜ KAYBEDEBİLİR

  Hayati tehlikeyi atlatan Yüzbaşı Ezen'in patlama nedeniyle bir gözünü kaybetme riski taşıdığı öğrenildi.

  Paralel Yapı Ersel Ezen i casus diye yargıladı gazi oldu #1

  Paralel Yapı Ersel Ezen i casus diye yargıladı gazi oldu #2

  5 YAŞINDAKİ OĞLU VE EŞİNİN DURUMU İYİ

  Yüzbaşı Ezen'in saldırı sırasında lojmanda bulunan 5 yaşındaki oğlunun yara almadan kurtulduğu, eşinin de sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

  GÖREVİ İÇİN KARAR DURUŞMASINA KATILMADI

  İzmir'de görülen Askeri Casusluk davasının hemen hemen tüm duruşmalarına katılan Yüzbaşı Ezen'in geçen Şubat ayında beraatle sonuçlanan karar duruşmasına Hani'deki görevini aksatmamak için gitmediği ortaya çıktı. Yüzbaşı Ezen, Temmuz 2015'ten beri Hani İlçe Jandarma Komutanı olarak görev yapıyor. Ezen, yargılandığı İzmir Askeri Casusluk davasında tüm sanıklarla birlikte beraat etmişti.

  FUHUŞLA CASUSLUKLA SUÇLADILAR

  Kumpas davalardan mağdur olan bazı askerler, Yüzbaşı Ezen'in hastanede çekilmiş fotoğrafını sosyal medya hesaplarından paylaşarak, vatanı için kendini feda eden bir subayın yıllarca "casus", "fuhuşçu" gibi suçlamalarla yargılanmasına isyan etti. Askerler paylaşımlarında "Vatan haini diye iftira atılan yüzbaşı vatanı için canını vermekten korkmuyor" dedi.


  Görüş Bildir